Co się dzieje na Węgrzech i w Polsce – 04.10.2016.

Tiamat: „W przyrodzie nie ma nagród ani kar. Są tylko konsekwencje. Europa nie potrafi bronić praw, które sobie sama stworzyła i do których się zobowiązała. Dziewica – ladacznica”.

Madziarskie referendum

W niedzielę, 02 października, odbyło się na Węgrzech referendum w sprawie uchodźców.

Pytanie brzmiało: „Czy chce Pan /Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy”. Do urn wyborczych poszło 40% obywateli, którzy prawie jednomyślnie głosowali przeciw obowiązkowemu osiedlaniu uchodźców.

O wartościach europejskich w języku… nie-europejskim na Węgrzech pisze pani Tiamat:

Uczony pan Orban ogłosił referendum przeciwko uchodźcom. Chodzi o 1300 (tysiąc trzystu) uchodźców, którym Madziary miały otworzyć zasieki z drutu kolczastego i wpuścić do kraju. Prasa zachodnia od razu podała, że Węgry mają za dwa lata wybory i chodzi o tzw. populistyczny PR, bo Orban chce wygrać wybory na fali węgierskiego nacjonalizmu; podobno tylko w ten sposób partia Fidesz może pokonać partię Jobbik.

Dziś słuchałam argumentów jakiegoś speca węgierskiego, który bronił europejskich wartości, ale tych niezwiązanych z UE:

1. Te 1300 uchodźców rozmnożą się i sprowadzą rodziny. – Jest na to rada. Polskie panienki pouczą żony uchodźców, jak rozporządzać swoim ciałem.
2. Uchodźcy mają inne wartości kulturowe i są przeważnie zbirami i terrorystami. – Ciekawe, w jaki sposób dostali się do Europy Hunowie? Jakie wartości europejskie prezentują madziarskie Cygany i potomkowie Hunów? Węgrzy przecież nawet języka europejskiego nie posiadają.
3. Pan Madziar twierdzi, że Węgrzy przyjęli przecież bardzo dużo żydów i te żydy mogą się teraz poczuć zagrożone przez fanatyków islamskich. – Na to już żydzi znaleźli sposób: przyjaźnią się z Al Nusrą i pomagają finansować ISIS.
4. Unia nie ma prawa dyktować Madziarom, kogo mają przyjmować i Węgrzy nie są zobowiązani do słuchania Brukseli. – Może i nie są. Niech pokażą papiór, który podpisali, gdy się przyjmowali do Unii.
5. Węgry są spójną nacją i bardzo węgierską, i nie mogą się mieszać z innymi kulturami. – Te same Węgry, kawał ziemi węgierskiej razem w rdzennymi Węgrami odpalili Ukrainie, żeby się Madziary pomieszali ze Słowianami… Nawet nikt nie pisnął. A w Banacie i Wojwodinie już dawno się wymieszali też ze Słowianami.
6. Węgry nie będą płacić żadnej kary za niedostosowanie się do decyzji Unii. – W ten sposób Węgry przyznały się, że do żadnej Europy nie należą i nie będą z Europą dzielić żadnych wartości kulturowych.

Granica węgiersko-serbska

Granica węgiersko-serbska

Ciekawe, dlaczego Węgry w 1989 roku potwierdziły Konwencję o Uchodźcach. Czyli, ZOBOWIĄZAŁY SIĘ opiekować uchodźcami. Gadaj z Madziarem, który po europejsku nie gada.

Mój skromny komentarz:

Kraje Europy w 1999 roku nielegalnie i bez zapowiedzi zbombardowały Jugosławię, a od 2001 roku bombardują i niszczą Bliski Wschód, czym złamały wszystkie prawa narodowe i Prawo Unijne – Unia Europejska nie jest paktem militarnym!!!. NATO zaś jest paktem obronnym, a nie ofensywnym!. Te kraje teraz ponoszą konsekwencje bandyckiej polityki wobec suwerennych państw. Nawarzyły piwa. I piwo im nie smakuje. W przyrodzie nie ma nagród ani kar. Są tylko konsekwencje. Europa nie potrafi bronić praw, które sobie sama stworzyła i do których się zobowiązała. Dziewica – ladacznica.

Jak to się dzieje, że Europa przyjmuje uchodźców od 1999 roku, i fale uchodźcze są coraz większe, a Europa jest nagle zaskoczona?

– Na usprawiedliwienie Węgrów można (i chyba sprawiedliwie należy) dodać, że Węgry nie wysyłały swoich kontyngentów na awantury zbójeckie, czym troszkę się różnią od Polski. Węgry próbują samodzielnej polityki, dogadując się z Rosjanami, dzięki czemu maja tańszy gaz – i chyba nie tylko o sam gaz chodzi.

Niemniej jednak, konwencja d/s uchodźców dotyczy wszystkich państw członkowskich ONZ. I tu Węgrów, budujących zasieki nie bardzo rozumiem. Ci uchodźcy traktowali Węgry jako tranzyt do Niemiec. Można było uruchomić cały kanał przelotowy – kiedyś tak przez Węgry przechodzili krzyżowcy i narobili więcej bigosu niż ci bezbronni uchodźcy. Nie mogę Madziarom podpowiadać, co powinni zrobić. Świat się zrobił taki jakiś skomplikowany.

Kraje, które podpisały Konwencję o Uchodźcach i są zobowiązane przyjąć i opiekować się uchodźcami. (Nie było przymusu jej podpisania. Polska podpisała w 1991 roku).
http://www.unhcr.org/protect/PROTECTION/3b73b0d63.pdf

*              *                 *

Co się dzieje w Polsce?

Dr Mateusz Piskorski nadal siedzi w więzieniu, o czym już niedługo zapomnimy.

Pisze Lorenco: Weźmy na przykład ten Majdan w Kijowie – to na początku miał być ruch studencki. Byli studenci na Majdanie, byli i to dużo ich było (nawiasem pisząc, studenciki ukropskie wywalczyły, co chciały i powinny siedzieć na swoich uczelniach, a nie na polskich), skakali, bo kto nie skacze – ten Moskal.

Nasi studenci także mogą zostać uruchomieni, gdy nadejdzie pora. Niestety nie w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego. A dr Mateusz Piskorski, Polak, człowiek bez skazy, odważny, inteligentny, powinien być dla polskiej młodzieży wskazówką, jaką dobrą drogę obrać. Niestety, polscy studenci muszą uczestniczyć w wyścigu szczurów. Idee to nie dla nich, nie mają czasu…

W nawiązaniu do mojego i Lorenco komentarza pisze pani Tiamat: Trzeba może namówić te energiczne panienki od gromadzkiej macicy, żeby pomogły zorganizować tłumną demonstrację. One wiedzą, jak się zorganizować i przebrać na czarno i pokazać w TV. Zostawienie Piskorskiego na pastwę tego rządu jest nie do uwierzenia. To znaczy: Polska już jest skolonizowana. Można brać udział tylko w demonstracjach przygotowanych przez rząd. I trudne do przyjęcia są te ciągłe nawroty i aluzje do komunistycznej Polski i komunistów. Ciekawe, jak się nazywa taki komunista, co zamyka stocznie? – Nawet za pół ceny nie sprzedał. Zamknął i koniec. Polaków wyrzucił na bruk.
.
KOR – Komitet Obrony Robotników – nie upomniał się o stoczniowców, bo sam sprzedawał właśnie za grosze Hutę Lenina i wyrzucił 40 tysięcy robotników na bruk. To komuniści (?!) zorganizowali Okrągły Stół: wszystkie ubeki od założenia KOR-u i Solidarności oraz księża–przebierańcy tam byli i pomogli Iluminatom wykończyć Polskę i wygonić z kraju miliony Polaków. Teraz w budynkach administracyjnych Huty Lenina chcą zrobić… salon samochodowy! – 40 tysięcy ludzi wyrzuconych na bruk przez KOR-owcow, znaczy się Komitet Obrony Robotników. Teraz czołowi KOR-owcy rządzą Polską i umowami śmieciowymi. Salon samochodowy!!! – Przez te lata Solidarności straciliśmy miliardy dolarów dochodów z fabryk i zakładów pracy! Straciliśmy armię i godność Polaka!

Gdy Michnika prowokacyjnie zamknęli w czasie rozróby ubeckiej w PRL-u, był wrzask na całą Polskę i pół Ameryki!!! – Te same komunisty, które kiedyś darły się o prawa człowieka, teraz zamykają działaczy wolnego związku!!! – Partia demokratyczna w tzw. wolnej Polsce nie ma prawa się zarejestrować. A minister sprawiedliwości ma uprawnienia prokuratora!!! – Beria wiecznie żywy.

http://zygumntbalas.neon24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s