Moskwa „czeka”: Macierewicz weźmie emeryturę w rublach!

Roman Giertych w programie Moniki Olejnik w TVN zasugerował, że minister obrony PR Antoni Macierewicz działa na szkodę polskiej armii – i tym samym realizuje rosyjskie interesy.

— On doprowadza Polskę do stanu bezbronności! — stwierdził były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w programie „Kropka nad i” w telewizji TVN, gdzie był gościem redaktor Moniki Olejnik.

Komentując poczynania Antoniego Macierewicza, Roman Giertych nie przebierał w słowach.

— Ja się zastanawiam, czy emerytura pana Antoniego Macierewicza nie będzie kiedyś płacona w rublach — wypalił polityk, dając do zrozumienia, że minister obrony działa na rosyjskie zlecenie, a w najlepszym razie nieświadomie działa na korzyść Federacji Rosyjskiej i realizuje jej politykę osłabiania polskiego państwa.

Rzeczywiście, w gronie krytyków Macierewicza takie głosy są słyszalne od dawna. Krążą żarty, sugerujące, że „Macierewicz to ruski szpieg”. Ich motywacją nie jest jednak bynajmniej niechęć wobec Rosji, a nieudolność Antoniego Maceirewicza, która czasem wydaje się aż niewiarygodna. Stąd podejrzenia, że minister „robi to celowo i po prostu mu za to płacą”.

— Jeżeli PiS mówi, że wzmacnia armię, to znaczy, że chce uzbroić ją w łuki, maczety, chłopców z obrony terytorialnej — złościł się Roman Giertych w programie red. Olejnik. — Antoni Macierewicz doprowadził do likwidacji WSI, kompromitując przy okazji ideę lustracji.

Giertych nie chciał nawet komentować „wyczynów” ministra obrony RP i jego ekspertów w sprawie śledztwa smoleńskiego. Bulwersuje go również brak poparcia ze strony PiS na drugą kadencję Donalda Tuska w Radzie Europejskiej.

— Gdyby udało się postawić Tuskowi zarzuty karne, wówczas państwa europejskie musiałyby na to jakoś zareagować, a Kaczyński osiągnąłby w ten sposób swój cel — obaliłby przeciwnika, którego się boi, bo już kilka razy z nim przegrał. PiS chce, aby Tuska oskarżono o cokolwiek — mówił Giertych.

W jakiej walucie Antoni Macierewicz otrzyma emeryturę? Nie wiadomo, zapewne musi popsuć jeszcze trochę w polskiej obronności. Póki co powód do zadowolenia ma inny wielki polski sojusznik — Wujek Sam.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s