UE nic nie wiadomo o działalności europejskich supermarketów na Krymie

Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych (ESDZ) nic nie wiadomo o działalności na Krymie supermarketów należących do europejskich sieci handlowych, ale jest gotowa sprawdzić tę informację – oświadczyła Maja Kocijancic, rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Federici Mogherini.

„Nic na ten temat nie wiem” — powiedziała Kocijancic dziennikarzom, komentując informację o działalności na Krymie kilku sklepów należących do europejskich sieci handlowych, podczas gdy sankcje przeciwko Krymu zakazują inwestować w gospodarkę półwyspu.

Rzecznika szefowej unijnej dyplomacji zauważyła, że „implementacją sankcji zajmują się kraje członkowskie”. „Oczywiście unijne instytucje nadzorują przebieg implementacji i znajdują się w kontakcie z właściwymi organami państw członkowskich. Jeśli dowiadujemy się o jakimś naruszeniu, uprzedzamy właściwe władze i pracujemy z nimi” — oświadczyła Kocijancic.

Poproszona o komentarz w sprawie opublikowanych przez media zdjęć tych supermarketów Kocijancic odpowiedziała: „Zbieramy informacje z różnych źródeł, nie wyłączając mediów. Będę rada się z tym zapoznać”.

Duże supermarkety „Metro” i „Auchan” zaczęły działalność na Krymie jeszcze przed przyłączeniem półwyspu do Rosji. Supermarkety są częścią zagranicznych sieci handlowych.

Wcześniej wiele zachodnich mediów donosiło, że sieci „Market” i „Auchan” zamkną swoją działalność na półwyspie z powodu sankcji. Wicepremier rządu regionalnego Jurij Gocaniuk poinformował na początku października, że władze krymskie nie otrzymały żadnej informacji o zamykaniu zagranicznych sieciówek na półwyspie krymskim.

https://pl.sputniknews.com/

Przy najlepszej woli trudno jest nazwać tworzenie supermarketów za „inwestycje”. Przeciwnie, są to środki do niszczenia lokalnego handlu.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s