W Szwecji mieszkanie i ulgi podatkowe dla byłych bojowników Państwa Islamskiego

Szwedzkie miasto Lund ma plany przyznawać m.in. darmowe prawo jazdy [!!! – admin] i ulgi podatkowe dla powracających z dżihadu z Syrii i Iraku. Zdaniem większości internautów jest to forma kpiny z ofiar zamachów terrorystycznych.

Byli bojownicy mogliby liczyć na opłacenie kursu prawa jazdy, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz deklarację niższych opłat lub prawo do lokalu socjalnego, a także ulgi podatkowe oraz obniżenie opłat administracyjnych.

Władze miasta wyjaśniają, ze takie wsparcie może być pomocne dla dżihadystów w celu integracji ze szwedzkim społeczeństwem. Przedstawiciele miasta są przekonani, że przełoży się to na akceptację szwedzkich wartości. [Już się „przekłada” od 40 lat… – admin]

„Nie możemy powiedzieć, że dlatego że ktoś dokonał złego wyboru, nie ma już uprawnień, aby wrócić i żyć w naszym społeczeństwie” – powiedziała Anna Sjöstrand w jednym z wywiadów, która wyszła z inicjatywą pomocy dla bojowników ISIS. Jej propozycja została oparta na raporcie kryminologa Christoffera Carlssona, który w swoich badaniach zwrócił uwagę na to, iż bez prób integracji społecznej i wsparcia trudno jest porzucić radykalną ideologię.

Pomysł został nagłośniony nie tylko w Lund, ale i całej Szwecji. Wielu Szwedów krytykuje Sjöstrand tłumacząc, że dżihadyści nie są mile widziani w Szwecji, a zamiast pomocy społecznej powinni być surowo karani. Niektórzy domagają się dymisji Sjöstrand ze stanowiska gminnego koordynatora.

Za https://ndie.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s