Medycyna komórkowa

Medycyna komórkowa

Dlaczego nie dostajemy zawału nosa lub uszu? Dlaczego chorujemy na miażdżycę tętnic, a nie żył? Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca, tylko my, ludzie? Na te pytania odpowiada dr Matthias Rath, autor przełomowych odkryć w kardiologii, twórca medycyny komórkowej, zwracając uwagę na podstawowy czynnik, czyli niestabilność ścian naczyń związaną z niedoborem witaminy C. Opracowane w Instytucie Naukowym Ratha programy odżywiania komórkowego pozwalają na ostateczne pokonanie chorób układu krążenia — zabójcy numer jeden współczesnego świata — i to bez leków i operacji. Zespół badaczy dowiódł, że miażdżyca i zwapnienia — odpowiadające za zawały serca i udary mózgu — to nie choroby, lecz rezultat długotrwałego niedoboru witamin i faza początkowa szkorbutu. Wysoki poziom cholesterolu nie jest przyczyną chorób serca, lecz ich skutkiem.

Rozwiązaniem tych problemów wg dr. Ratha nie są leki, tylko podaż mikrosubstancji — wybranych witamin, pierwiastków, aminokwasów i innych składników komórkowych, połączonych na zasadzie synergii. W ten sposób można cofać nawet poważne zmiany chorobowe. Odżywianie komórkowe pozwala też kontrolować raka, cukrzycę i inne choroby cywilizacyjne.

MEDYCYNA KOMÓRKOWA film

Medycyna Komórkowa – cz. 1 – Choroba sercowo-naczyniowa

Rewelacyjne odkrycia w dziedzinie medycyny komórkowej —
drogą do wyeliminowania chorób serca i układu krążenia.
Jak się uchronić przed zawałem serca, udarem mózgu, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą i jej powikłaniami, niewydolnością
serca, arytmią i wieloma innymi problemami układu krążenia?

„Twoje odkrycia są tak ważne, ponieważ dotyczą milionów ludzi i zagrażają wielkim gałęziom przemysłu. Pewnego dnia mogą wybuchnąć wojny, których jedynym celem będzie zahamowanie dostępu do rozpowszechnienia twoich przełomowych odkryć. Wówczas nadejdzie czas próby, kiedy będziesz musiał stawić opór!”
Dwukrotny laureat Nagrody Nobla Linus Pauling
Krótko przed śmiercią w 1994 r.
Słowa wypowiedziane do dra Matthiasa Ratha

Medycyna Komórkowa – cz. 2 – Choroba nowotworowa

Ten film pokazuje w jaki sposób rozwija się rak i wyjaśnia kluczowe znaczenie witaminy C i aminokwasu lizyny w procesie zapobiegania rozszerzania się tej choroby.

Cytuj

” Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się jak sam może leczyć swoje choroby. „

i słowa Betrand’a Russell’a :

Cytuj

„Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś -praktycznie biorąc- nikt już nie jest zdrowy”

Na początek chcielibyśmy zaznaczyć iż celem tej strony nie jest zniechęcanie do stosowania Medycyny konwencjonalnej lub zaprzeczenie jej osiagnięć, które są znaczące. Niemniej chcemy zwrócić uwagę, iż stosowanie przewlekłe leków syntetycznych skierowanych w objawy a nie przyczyny i nie stosowanie naturalnych terapii mających na celu wyeliminowanie przyczyn chorób jest podejściem bezcelowym i prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż większość osób poważnie chorych nie doczekałaby efektów leczniczych Medycyny Komórkowej gdyby nie doraźne stosowanie środków farmakologinczych. Dlatego też nie należy odrzucać ani jednej ani drugiej formy leczenia, tylko połączyć osiągniecia obu dziedzin w celu odzyskania utraconego zdrowia. W przypadku osób  u ktorych wystąpiły początkowe symptomy (objawy) chorób należy wykorzystywać osiągniecia Medycyny Komórkowej żeby zapobiec rozwojowi choroby nie narażając sie na objawy uboczne leków syntetycznych. Ponadto osoby zdrowe powinny wykorzystywać odkrycia Medycyny Komorkowej aby poprawnie suplementować (odżywiać) organizm w myśl idei lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pracując wiele lat w aptekach zauważyliśmy, że medycyna konwencjonalna skupiła się na kontroli objawów a nie na leczeniu przyczyn. W związku z tym pacjenci przyjmują ogromną liczbę leków syntetycznych, z których każdy ma jakieś działania uboczne do kontroli których używany jest następny lek syntetyczny mający następne działanie uboczne itd. i tak tworzy się „błędne koło”. W efekcie dochodzi do zatrucia organizmu lekami ( substancje działające ,substancje pomocnicze np. wypełniacze tabletek, stabilizatory) .Na tym etapie medycyna konwencjonalna nie jest już w stanie opanować objawów, a zniszczenia organizmu postępują. Dochodzi do zaburzeń pracy poszczególnych organów jak np. wątroba, nerki, które przez wiele lat stosowania leków syntetyczych muszą je przetwarzać i usuwać ich pozostałości z organizmu.

Dlatego też powstała ta strona aby pokazać Państwu metody usuwania przyczyn chorób. Zainspirowała nas praca i odkrycia Dr. Ratha ( o którym można przeczytać w dziale Medycyna Komórkowa). Wykorzystując te odkrycia oraz nasze doświadczenie proponujemy Państwu konsultacje w celu ustalenia odpowiedniej suplementacji i wykorzystania osiągnięć Medycyny Komórkowej aby skutecznie zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę i znajomych przed chorobami.

Co to jest Medycyna Komórkowa?

Twórcą Medycyny Komórkowej jest Dr Matthias Rath – niemiecki lekarz i naukowiec, który dokonał przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak: choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Dr Rath udowodnił, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów w komórkach naszego ciała i jako takim można im zapobiec.

W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej, która koncentruje się na funkcji organów i usuwaniu symptomów chorób, Medycyna Komórkowa otwiera szansę szeroko zakrojonej opieki zdrowotnej. Celem tej nowej gałęzi wiedzy jest wyeliminowanie chorób przez identyfikację ich źródeł (nie tylko symptomów) na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała – komórki. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm, prowadzących do zmian chorobowych, są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych takich jak: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy.

To dzięki Medycynie Komórkowej możemy zrozumieć, dlaczego choroba sercowo-naczyniowa jest w krajach uprzemysłowionych „zabójcą numer 1”. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: serce i układ naczyń krwionośnych są najbardziej mechanicznie aktywnymi organami naszego ciała. Poddawane są one nieustannie stresowi ciśnienia krwi i pompującej akcji serca, w związku z tym zużywają ogromne ilości energii biologicznej. Pracę serca można przyrównać do nieustannie pracującego silnika– najbardziej aktywnej części w samochodzie, wymagającej szczególnej pielęgnacji i regularnego uzupełniania stanu oleju. Serce i układ krążenia wymaga – podobnie jak silnik – regularnego dopływu składników odżywczych, a szczególnie mikroelementów, bez których biologiczna energia komórkowa nie może być wytworzona. Długotrwały niedobór witamin i innych składników odżywczych prowadzi do nieprawidłowej funkcji tych komórek przyśpieszając procesy starzenia naczyń krwionośnych (arterioskleroza), stanów spazmu prowadzących do nadciśnienia tętniczego i niewydolnej pracy serca.

W podobny sposób Medycyna Komórkowa potrafi zidentyfikować podłoże wielu innych chorób i eliminować ich przyczyny startując od poziomu komórkowego. Medycyna komórkowa przenosi zrozumienie chorób od symptomów i specjalizacji opartej na organach naszego ciała (kardiologia, ortopedia, laryngologia itd) do poziomu podstawowych funkcji komórki i zaspokojenia ich wymagań do optymalnej pracy.

Podstawy Medycyny Komórkowej

Zdrowie i choroba rozstrzygają się na poziomie milionów komórek naszego ciała – najmniejszych jednostek ludzkiego organizmu.
Każda komórka potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych w celu zapewnienia optymalnego przebiegu procesów metabolicznych. Chroniczny niedobór mikroelementów prowadzi do upośledzonej pracy komórek.
Długotrwały niedobór składników odżywczych niezbędnych do optymalnego wytworzenia energii biologicznej jest najczęstszym powodem choroby sercowo-naczyniowej, ze względu na szczególnie wysokie zapotrzebowanie tego układu w bioenergię.
Długotrwały niedobór składników odżywczych niezbędnych do optymalnej produkcji tkanki łącznej jest częstym powodem nieprawidłowej funkcji układu kostnego i wielu innych organów, jak również rozprzestrzeniania się procesów nowotworowych kluczem do sukcesu w profilaktyce i leczeniu chorób chronicznych i nowotworowych jest optymalny dodatek niezbędnych komórkowych składników odżywczych do dziennej diety.

Profilaktyka

Wszystkie komórki naszego organizmu wymagają nieustannego zaopatrzenia w specyficzne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego przebiegu reakcji biochemicznych. Chroniczny niedobór mikroelementów jest najczęstszym powodem nieprawidłowej funkcji komórek i przyczyną wielu chorób. W związku z tym optymalne dzienne zaopatrzenie w witaminy i inne komórkowe składniki odżywcze jest kluczem do skutecznej profilaktyki i przywrócenia równowagi metabolicznej zachwianej przez choroby. Natura przewidziała, aby wszystkie niezbędne komórkowe składniki pokarmowe dostarczane były wraz z pokarmem. W dzisiejszych czasach wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nasz pokarm zawiera coraz mniej tych składników. Wiemy, ale czy robimy coś w kierunku uzupełnienia tych składników? Czy stosujemy profilaktycznie suplement uzupełniający te składniki? Niestety większość osób tego nie robi. Myślimy: Jestem zdrowy to, po co będę wydawał pieniądze na suplementy? No nic bardziej błędnego. Taki tok rozumowania może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Fakt, że może to być za 10 lat, ale równie dobrze za 2. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że łatwiej chorobom zapobiegać niż je leczyć. I tak właśnie jest. Suplementy stosowane profilaktycznie (uzupełniające pokarm) zwiększają szanse na dłuższe  życie bez chorób.

Zajmujemy się Medycyną Komórkowa już ponad dwa lata. Większość zgłaszających się do nas osób ma bardzo rozwinięte choroby. Suplementacja wtedy jest dosyć kosztowna ze względu na dużą ilość preparatów, które trzeba połączyć, aby wspomóc organizm w powrocie do normalnego stanu. Rekonwalescencja jest długa i mozolna jednak przy suplementach bardzo efektywna. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć bardziej aktywne zachęcanie do profilaktyki, aby większość z Państwa mogła uniknąć takiego stanu. Poza tym niektórych schorzeń nie da się do końca usunąć, można je tylko kontrolować,zablokować ich rozwój poprzez stosowanie leków konwencjonalnych, suplementów i innych naturalnych metod leczenia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, o której wiemy i przytakujemy, ale mało kto ją stosuje. W tym celu Koalicja Zdrowia Dr Ratha opracowała preparat Vitacor Plus i nazwała go programem podstawowym (odpowiednio Vitacor Junior dla dzieci) ponieważ znakomicie nadaje się do profilaktyki. Jedna bądź dwie tabletki dziennie są wstanie znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób przewlekłych a także znacznie zmniejsza ryzyko infekcji różnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Preparaty te zawierają bardzo dużo komórkowych składników pokarmowych w małych dawkach (witaminy, minerały, przeciwutleniacze, podstawowe aminokwasy, koenzym Q 10 i inne – oczywiście pochodzenia naturalnego) co czyni je bezpieczniejszymi od innych preparatów na rynku farmaceutycznym.

Zachęcamy do profilaktyki, nie czekajmy na choroby działajmy wcześniej.

Komórkowe składniki odżywcze

Co to są „komórkowe składniki odżywcze”?

Nasz organizm, zbudowany z bilionów komórek, wymaga ciągłego dopływu mikroelementów, bez których prawidłowy cykl tysięcy biochemicznych przemian i prawidłowy metabolizm komórek nie mogą się odbywać. Składniki te, z naukowego punktu widzenia Medycyny Komórkowej, określone zostały nazwą „komórkowe składniki odżywcze” . Termin ten określa substancje takie jak: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, określone niezbędne aminokwasy, wtórne substancje roślinne oraz inne ważne w metabolizmie komórkowym mikroelementy. Wszystkie te składniki, chociaż wymagane są w znacznie mniejszych ilościach niż cukry, białka, czy tłuszcze, są niezbędne – bez nich przemiana tych związków nie może się dokonać. Elementy te wywierają ogromny wpływ na zdrową funkcję komórek i funkcję organizmu, pod warunkiem, że zapewni się ich optymalną dostępność i określone proporcje względem siebie.

Czym jest synergia składników odżywczych?
Jakie ma znaczenie dla zdrowia?

Skuteczność Medycyny Komórkowej opiera się na działaniu synergii składników odżywczych. Efekt synergii polega na tym, że działanie grupowe składników jest wielokrotnie skuteczniejsze niż działanie indywidualnych elementów . Co to oznacza? Witaminy, minerały, aminokwasy i inne mikroelementy pracują w komórkach naszego ciała nie pojedynczo, ale w określonych zespołach. Ich współpraca bazuje na biologicznych zasadach synergii. Przez stosowanie tej zasady biologiczne działanie specyficznie dobranej kombinacji składników odżywczych jest o wiele skuteczniejsze od działania pojedynczego składnika. Pozwala to na optymalizację funkcji komórek przy stosowaniu mniejszych dawek prawidłowo skomponowanych mikroelementów, zamiast dużych dawek pojedynczego składnika. W przypadkach, gdy braki mikroelementów pozostają ukryte (tzw. bezobjawowe niedobory), stosowanie jednej substancji w bardzo wysokich dawkach może prowadzić do zachwiania równowagi metabolicznej i ujawnienia tych niedoborów. Stosowanie synergii mikroelementów skutecznie zapobiega takiej sytuacji i pozwala eliminować ukryte braki mikroelementów.

https://i1.wp.com/img198.imageshack.us/img198/5075/feo7.jpg

Medycyna komórkowa (do poprawy)
Medycyna komórkowa (do poprawy)

Najważniejsze naturalne komórkowe składniki odżywcze:
*witamina C
*witamina E
*L-arginina
*Magnez i Potas
*L-lizyna
*Koenzym Q10

Źródło: <!– w –>[url=http://www.medycynakomorkowa.com]www.medycynakomorkowa.com<!– w –>[/url]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s