Polityka szczepień IV

Źródło: https://www.facebook.com/groups/188120481225671/permalink/886697674701278/

Nowa książka „Population Control”, której autorem jest dziennikarz śledczy, Jim Marrs, ukazuje historie czterech wybitnych lekarzy związanych z autyzmem: Briana Hookera, Andrew Wakefielda, Thomasa Verstraetena i Poula Thorsena.
Brian Hooker posiada tytuł doktora w dziedzinie inżynierii biochemicznej i jest ojcem nastoletniego syna z autyzmem. Zmotywowany stanem swojego syna, Hooker spędził prawie dziesięć lat na studiowaniu tematu szczepionek. Dzięki ustawie o wolnym dostępie do informacji (FOIA), otrzymał tysiące dokumentów od CDC, w których wiele z kluczowych elementów zostało przysłoniętych. Mimo to, te mocno „zredagowane” dokumenty ujawniły, że CDC miało dostęp do danych łączących tiomersal w szczepionkach z autyzmem, ale ukrywano to przed społeczeństwem. Np. w 2009 roku ukryto dane dotyczące jedynej ważnej części badania (tj prenatalnej ekspozycji na tiomersal), które wykazały, że dzieci narażone na zaledwie 16 mikrogramów rtęci w tiomersalu, w życiu płodowym, były 8 razy bardziej narażone na to, że rozwinie się u nich autyzm regresywny. Obecnie, tiomersal nadal znajduje się w szczepionkach przeciwko grypie podawanych kobietom w ciąży i niemowlętom.
Andrew Wakefield, były brytyjski lekarz, wspierał dra Hookera w jego dążeniu do odkrycia prawdy. Wakefield jest postacią kontrowersyjną, która została napiętnowana przez placówki medyczne i media głównego nurtu. Wikipedia twierdzi, że jest on znany ze swojego oszukańczego artykułu z 1998 roku, który popierał twierdzenie, iż istnieje związek między szczepionką MMR i autyzmem. Jednak ponad 26 badań przeprowadzonych w USA, Kanadzie, Wenezueli i Włoszech zreplikowało wnioski Wakefielda z 1998 roku, co nie zostało już tak szeroko nagłośnione.
Dyrektor projektu badawczego o wykroczeniach (MRC), dr David Lewis wyjaśnił, że istotne obszary badań naukowych są coraz bardziej manipulowane przez agencje rządowe, duże korporacje oraz czołowe uniwersytety, w celu promowania i ochrony własnych interesów. Niezależne badania, które zagrażają ich interesom, są pomijane, podczas gdy naukowcy prowadzący te badania stoją w obliczu fałszywych zarzutów zawodowej nierzetelności. „Naukowcy, którzy są atakowani w ten sposób cierpią przez całe życie, a zniechęcający efekt na innych naukowców jest głęboki. Niewielu naukowców, jesli w ogóle są tacy, jest gotowych na wystawienie się na linię ognia rządu lub wielkiego przemysłu i narażenie na ryzyko stania się męczennikiem”, wyjaśnia Lewis.
Dr Thomas Verstraeten przeprowadził badania w 2001 roku, które wskazywały na potencjalny związek między tiomersalem a autyzmem. Jeden dokument z CDC, uzyskany po wniosku FOIA, ujawnił e-mail wysłany przez Verstraetena,w którym można było zinterpretować jego trudności w manipulowaniu statystykami, aby pozbyć się związku między tiomersalem a autyzmem, ze znaczącymi słowami: „To po prostu nie odejdzie.” Jednak do 2003 roku, Verstraeten zmienił zdanie i stał się zwolennikiem szczepionek. Być może uległ on presji zewnętrznej i zdecydował się tańczyć tak, jak mu zagrają. Verstraeten temu stanowczo zaprzeczał, ale jego osobiste wybory zawodowe sugerują coś wręcz odwrotnego: wkrótce po publikacji nowych wyników, Verstraeten opuścił CDC, aby przejść na posadę u farmaceutycznego giganta, GlaxoSmithKline. Jest to kolejnym przykładem polityki „obrotowych drzwi ” między organami regulacyjnymi rządu, a światem korporacji.
Poul Thorsen jest pro-szczepionkowym lekarzem, współautorem jednych z najczęściej cytowanych badań CDC zaprzeczających istnieniu związu między szczepionkami, a autyzmem. Wiele danych cytowanych w tych badaniach pozostaje niedostępnych dla publiczności. Jednak mimo braku przejrzystości, badania Thorsen zostały okrzyknięte przez media jako „dowód”, że nie ma takiego związku. W 2014 roku, Thorsen został oskarżony o oszustwa i kradzież pieniędzy z dotacji, podczas jego pracy dla CDC. CDC przyznało mu środki finansowe na badania w Danii, które obejmowały niepełnosprawności niemowląt, autyzm i zaburzenia genetyczne. Thorsen przekierował ponad $ 1 mln na swoje konto i wypisał fałszywe faktury.
Aby się dowiedzieć, kto jest po stronie prawdy w debacie szczepionkowej, wystarczy jedynie podążać za pieniędzmi. Masowe szczepienia przynoszą ponad 25 miliardów dolarów w przychodach dla gigantycznych firm farmaceutycznych i ich najemników, podczas gdy lekarze i naukowcy, którzy je kwestionują, ryzykują utratę dochodów oraz ostracyzm ze strony konwencjonalnego establiszmentu medycznego. Tymczasem ci, którzy ogłaszają zalety szczepionek i umniejszają ich ryzyko, odnoszą ogromne korzyści.

http://www.naturalnews.com/050334_population_control_Jim_Marrs_autism_debate.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s