Polityka szczepień IX

Medycy są z Marsa, a rodzice z … Facebooka, czyli jak rozmawiać z rodzicami o szczepieniach dzieci

Weź udział w konferencji i warsztatach, które zmienią Twoją praktykę

W erze powszechnego dostępu do informacji i dążenia rodziców do współdecydowania o zdrowiu ich dzieci, skuteczna profilaktyka chorób zakaźnych za pomocą szczepień wymaga od lekarza i pielęgniarki nie tylko szerokiej wiedzy medycznej, ale także zdolności do efektywnego komunikowania się oraz budowania klimatu zaufania w relacjach z nimi. To aspekt równie ważny jak fachowe informacje, ale niestety niedoceniany.
Dla wielu rodziców zwłaszcza mam najmłodszych dzieci wizyta w celu szczepienia dziecka jest dużym przeżyciem emocjonalnym. Nie bagatelizuj tego faktu. Nieumiejętna rozmowa lekarza czy pielęgniarki zupełnie niepotrzebnie może wzbudzić lub nasilić ich obawy. Dzięki odpowiedniej technice komunikacji można ten stresujący moment zamienić w świadome działanie w najlepiej pojętym interesie zdrowia dziecka, w którym rodzice uzyskują kontrolę nad tym procesem, dzięki czemu opanowują nieracjonalny lęk. Pomóż im w tym.

Weź udział w konferencji połączonej z warsztatami i uzupełnij swoje specjalistyczne umiejętności, aby skuteczniej pomagać rodzicom Twoich pacjentów lepiej zrozumieć szczepienia, dzięki czemu zdobędziesz ich zaufanie i szacunek. Zajęcia w niekonwencjonalnej, interaktywnej formie z wykorzystaniem filmów, pomocy edukacyjnych oraz paneli dyskusyjnych.

Poznasz zasady układania indywidualnych programów szczepień z uwzględnieniem potrzeb dziecka
oraz możliwości i oczekiwań jego rodziców. Rodzice na pewno docenią takie podejście.

Dowiesz się, jak powinna przebiegać modelowa rozmowa o szczepieniach – pierwsza i kolejne – oraz
czego oczekują rodzice. To sposoby sprawdzone przez praktyków.

Poznasz słowa i zwroty, ale także zachowania, które spowodują, że rodzice właściwie – zgodnie z
Twoją intencją – zrozumieją to, co chcesz im przekazać i zastosują się do Twoich zaleceń.

Zobaczysz jak szczerze, rzetelnie i przystępnie rozmawiać nie tylko o korzyściach ze szczepień, ale
także o odczynach poszczepiennych. Efektem takiej rozmowy będzie uspokojenie rodziców,
a nie – niezgodne z Twoją intencją – przestraszenie ich.

Nauczysz się, jak empatycznie reagować na obawy oraz wątpliwości rodziców, a także odpowiadać na
prowokujące pytania lub nierealistyczne oczekiwania. Nie daj się zaskoczyć, ani nie unikaj takich
tematów.

W bogatych materiałach szkoleniowych otrzymasz unikatowe Wydanie Specjalne 3/2013
„Medycyny Praktycznej – Szczepienia” pt. ”Jak rozmawiać z rodzicami o szczepieniach dzieci.
Praktyczny przewodnik dla lekarzy i pielęgniarek”, a w nim wiele cennych i praktycznych artykułów,
pomocnych w codziennej pracy.

Zapisz się jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Zespół Medycyny Praktycznej Szkolenia

http://www.mp.pl/zjazdy/szkolenia/bigsite.html?congress_id=7823&page_id=94554

“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

„USA, podobnie jak inne kraje stosujące absurdalnie przeładowany reżim szczepień, w szybkim tempie zamieniają się w narody ciężko upośledzone. Ilustruje to raport ze stanu Massachusetts, gdzie w ostatnich 12 latach ponad 4-krotnie wzrosła liczba dzieci autystycznych i 2,5 krotnie – dzieci z ciężkimi uszkodzeniami neurologicznymi. Zmiany te idą w parze z systematycznie obniżającymi się wskaźnikami inteligencji dzieci i dorosłych.
Szokujący wzrost liczb upośledzonych neurologicznie i umysłowo dzieci powoduje ogromne zapotrzebowanie na kosztowną edukację specjalną, co skutkuje naturalnie zmniejszeniem wydatków edukacyjnych na dzieci jeszcze zdrowe. Przed epidemią poszczepiennych encefalopatii, jeszcze 20-30 lat temu, istniały w USA szkoły i klasy dla dzieci wybitnie uzdolnionych, teraz je polikwidowano, gdyż brakuje na nie pieniędzy i brak już dzieci wybitnie uzdolnionych. Większość w mniejszym lub większym stopniu została okaleczona szczepionkami oraz toksyczna żywnością. Upośledzone dzieci szybko dorastają, tworząc zastępy dorosłych niezdolnych do samodzielnego życia i wymagających opieki przez całe życie.
Żaden kraj z tak masywnie upośledzonym społeczeństwem nie ma perspektyw na normalny rozwój. Oznaki zapaści zdrowotnej, edukacyjnej , społecznej, i ekonomicznej widoczne są w USA na każdym kroku. Nauczyciele desperują, że uczniowie stali się niepojętni i nie sposób ich czegokolwiek nauczyć, generałowie narzekają, że zgłaszający się kandydaci na żołnierzy są w większości upośledzeni umysłowo i fizycznie, utyskują przedsiębiorcy, iż nie są stanie wyuczyć pracowników zawodu, brakuje normalnych kandydatów na pilotów, inżynierów, lekarzy, hydraulików, elektryków etc. Jakość polityków idzie w parze z pogłębiającym się upośledzeniem umysłowym i fizycznym całego społeczeństwa.
Skorumpowani urzędnicy medyczni, politycy i dziennikarze-lobbyści odpowiedzialni za szczepienny holokaust dzieci zupełnie nie interesują się przyczynami powyższych patologii, nie potrafią kojarzyć najprostszych faktów i nie przejmują się przyszłością wielomilionowej armii upośledzonych obywateli. Nadal po trupach bronią zysków karteli farmaceutycznych, lekceważąc potrzeby chorych dzieci, ich rodzin i całego społeczeństwa. Zupełnie nie obchodzi ich, iż skazują własny naród na biologiczną degradacje lub zagładę. Być może sami są już tak ciężko upośledzeni, że nie zrozumieją konsekwencji swej ludobójczej działalności i polityki. Jeśli Polska będzie iść śladem USA, wymuszając stosowanie coraz większych ilości toksycznych i zbędnych szczepień, to powinna się przygotować na podobny kryzys medyczny, edukacyjny, ekonomiczny i społeczny. Do poszczepiennych kalectw należy dodać trwałą bezpłodność i poronienia spowodowane szczepieniami HPV.” Prof. Maria Majewska

Źródło: http://www.ageofautism.com/2016/08/massachusetts-special-education-soars-so-do-problems.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s