HPV – Wirus brodawczaka ludzkiego II

Kontrowersyjna szczepionka przeciwko HPV – dr Zbigniew Hałat (11.10.2011) (18:43 , RadioMaryja)
„Z punktu widzenia epidemiologii lekarskiej musimy się kierować zasadą „Primum non nocere” przede wszystkim nie szkodzić, status sprzed Chrystusa. W związku z powyższym, nawet jeżeli stajemy się płatnymi konsultantami koncernu, np. takiego jak Merc, który po kompletnej klęsce finansowej związanej z wprowadzeniem do obrotu środka Vioxx, który spowodował zgony 50.000 osób, musiał znaleźć nową dojną krowę i niestety znalazł tę krowę w postaci szczepionki, która jest oferowana dzieciom, aby zapobiegać chorobom, przeciwdziałać chorobom wenerycznym. W związku z tym sprawy etyki na pierwszym miejscu należy postawić, a więc czy wolno lekarzowi, który zna np. pracę z 2006 roku dotyczące ryzyka związanego z pojawianiem się stanów przedrakowych i raka szyjki macicy u osób, które były już zakażone i dopiero otrzymały szczepionkę w stanie zakażenia, czyli te uśpione wirusy, te wirusy nieaktywne zostały pobudzone przez szczepionkę i u 44% wystąpiło pogorszenie stanu – tzn. pojawiły się objawy, których by nie było (to było badanie w porównaniu z placebo) gdyby nie było szczepionki. W związku z tym te osoby, które dostały szczepionkę, stanęły w tej grupie wymagającej leczenia raka szyjki macicy – to jest pierwsze zastrzeżenie.

Drugie zastrzeżenie dotyczy opinii, którą wygłosiła pani prof. Diane Harper, badająca przez 10 lat, należąca do głównego zespołu badawczego szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy. W swoim wywiadzie w 2009 roku stwierdziła, że………. bardzo często były jej wypowiedzi fałszowane, zmieniane i ona tutaj stanowczo twierdzi, że to ryzyko związane z podawaniem szczepionki jest w żaden sposób niezrównoważone korzyściami płynącymi z jej otrzymywania.
Jeżeli dziecku podaje się, jedenastoletniemu szczepionkę, to wówczas należy stwierdzić, że jeżeli efektywność trwałaby przez 15 lat, czyli do 26 roku życia, to dopiero można by mówić o jakiejś skuteczności dla zapobiegania raka szyjki macicy, a tymczasem badania nie przekraczają 5 lat, czyli nadal te 10 lat jest nam nieznane. My nie wiemy jakie będą losy tego antygenu, no to są białka pochodzące z kapsydu wirusa, namnażane na drożdżach metodami inżynierii genetycznej i potem podawane ludziom. W związku z powyższym nie mając nawet informacji o tym jak skuteczna jest ta szczepionka, jaka jest rzeczywista skuteczność, no nie możemy jej propagować. Cena jest jej tak wysoka, że sięga 500 zł za dawkę, że pierwsze zaszczepienie, które jest najczęściej w jakiś sposób wymuszone propagandą, z udziałem również autorytetów, formalnych, naukowych czy też takich właśnie profesjonalnych i wreszcie poprzez również kampanie adresowane np. do samorządowców, prezydentów miast, no którzy stawiają przed swoimi mieszkańcami, wyborcami taką informację, że to jest wielkie dobrodziejstwo jeżeli ich dzieci dostaną pierwszą dawkę, a resztę kupcie sobie sami, czyli za to ryzyko jeszcze rodzice mają zapłacić……………

Więcej w linku poniżej:
https://app.box.com/s/gfp183a9sro7m0sqa9yw

Brodawczak ludzki (HPV) — dlaczego nie szczepić? (9:58)

Dr. Kulisz omawia znaczne ryzyka szczepienia przeciw HPV.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s