HPV – Wirus brodawczaka ludzkiego III

Gdy zapytano Ryalls Caron o podpisanie formularzy zgody, żeby jej 13-letnia córka, Emily, mogła być szczepiona przeciwko rakowi szyjki macicy, przypuszczała, że to najlepszy sposób, aby chronić długoterminowo zdrowie córki.
Jednak w ostatnich czterech latach zmieniło się to w koszmar dla rodziny, gdy Emily wkrótce doznała skutków ubocznych. Zaledwie dwa tygodnie po pierwszym wstrzyknięciu szczepionki przeciw HPV, nastolatka doświadczyła zawrotów głowy i mdłości.
„Objawy wciąż narastały po drugim i trzecim zastrzyku i udałam się do A&E kilka razy z ciężkimi bólami klatki piersiowej i jamy brzusznej, a także trudnościami w oddychaniu.” Mówi Emily, teraz 17- letnia: „Nie mogłem niczym poruszać po jednej stronie ciała. Nie wiedziałam co się dzieje. ”
Emily jest jedną z tysięcy nastolatek, które przebyły wyniszczające choroby po rutynowej immunizacji. Ona jest jeszcze w trakcie rozpoznania i nie ma pojęcia, kiedy jej zdrowie wróci do normy.
„Przed szczepieniem Emily miała historię zdrowotną bez problemów”, mówi pani Ryalls, (49 l.) z Ossett w West Yorkshire. „Była bardzo zdrowa, reprezentowała szkołę w hokeju, siatkówce, lekkoatletyce i była zapaloną tancerką. Była też bardzo ambitna w szkole i otrzymywała wysokie oceny. Jej przyszłość rysowała się w jasnych barwach.”
Pani Ryalls zgłosiła stan Emily do Agencji Regulacji Leków i Produktów Ochrony Zdrowia (MHRA). W ciągu 10 lat do kwietnia tego roku agencja otrzymała prawie 22 000 raportów „spontanicznego podejrzenia” niepożądanej reakcji na lek (ADR) w 13 kategoriach szczepień rutynowych przeciw grypie, MMR, tężcowi, błonicy i polio, zgodnie z Freedom of Information z tego miesiąca. MHRA mówi, że liczby nie odzwierciedlają rzeczywistej ilości działań niepożądanych ze względu na „nieznany lub zmienny poziom w ramach raportowania”. Agencja szacuje, że otrzymuje około 10 procent wszystkich zdarzeń, co sugeruje, że rzeczywista liczba dziewcząt cierpiących po ADR może liczyć dziesiątki tysięcy. Mówi się również, że „wiele milionów” szczepień było podawane w tym terminie bez zgłoszenia żadnych problemów.
„Każda wizyta u lekarza wiązała się z wywracaniem oczu.” powiedziała pani Ryalls. „Każda wzmianka o szczepieniu HPV spotkała się z wrogością i kpinami. Byliśmy w końcu u lokalnego pediatry, który powiedział jej, aby wziąć się w garść i wrócić do normalności – „Wszyscy czujemy się zmęczeni rano, Emily.” – były jednymi uwagami dotyczącymi jej całkowitego wyczerpania”.
Dwa lata po zachorowaniu, dr Pradip Thakker w Queens Medical Centre w Nottingham postawił diagnozę, zespół tachykardii postawno-ortostatycznej (POTS), gdzie zmiana położenia od pozycji leżącej do pozycji stojącej powoduje nienormalnie wysokie tętno. W tym czasie Emily mogła korzystać ze szkoły tylko 3-4 godzin tygodniowo. Pani Ryalls, który zbudował małą firmę wydawniczą od podstaw, został zmuszony do zamknięcia jej i stał się w pełnym wymiarze czasu opiekunem dla Emily.
Cancer Research UK zwraca uwagę, że rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem u kobiet w wieku 35 lat w Wielkiej Brytanii, u około 3000 kobiet rocznie wykrywa się raka szyjki macicy, a szacuje się, że około 400 można uratować życie każdego roku w wyniku szczepienia dziewczynek zanim zostaną zakażone wirusem brodawczaka ludzkiego.
NHS mówi, że szczepionki, które zostało wprowadzone jako część rutynowego programu szczepień w 2008 roku, chroni przed dwoma typami wirusa HPV, które powodują 70 procent przypadków raka szyjki macicy. Screening jest nadal potrzebny, aby wykryć nieprawidłowości wywołane przez inne typy wirusa HPV w obrębie szyjki macicy, które mogą prowadzić do raka.
Od września 2014 r dziewczęta otrzymywały tylko dwie dawki szczepionki, druga podawana od 6 do 24 miesięcy po pierwszej. NHS mówi, że programu okazał się „bardzo skuteczny”. Jednak inne kraje podejmują działania w następstwie doniesień o coraz większej liczbie dziewcząt cierpiących przez skutki uboczne. W duński filmie dokumentalnym nadanym w telewizji na początku tego roku, podkreślono, że jest wiele dziewczyn, które wydają się być w tym stanie na skutek podanych szczepień przeciw HPV. Niektóre z nich są teraz wózku.
W ubiegłym roku, Japonia wycofała swoją rekomendację dla szczepionki przeciwko wirusowi HPV ze względu na zgłaszane działania niepożądane.
W artykule opublikowanym w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Clinical Springer Reumatology, dr Manuel Martinez-Lavin, który zajmuje się leczeniem osób z przewlekłymi schorzeniami bólu od ponad 30 lat, powiedział, że te choroby są „częstsze po szczepieniu HPV”. Napisał: „Szczepienie jest jednym z najbardziej skutecznych środków ochrony zdrowia publicznego w historii medycyny. Jednak działania niepożądane po wstrzyknięciu nowszych szczepionek przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) zostały opisane pozornie i niewyraźnie. Niekorzystne reakcje pojawiają się częściej po podaniu szczepionki HPV w porównaniu do innego typu immunizacji”.
Dr Martinez-Lavin powiedział, że POTS i fibromyalgia należą do chorób, które wierzy , że pojawiły się po szczepieniu HPV i że lekarze powinni być świadomi ewentualnego związku pomiędzy szczepieniem HPV a rozwojem tych „trudnych do zdiagnozowania” bolesnych syndromów.
Pani Ryalls i około 80 rodzin w podobnej sytuacji w całej Wielkiej Brytanii podejmują działania. Utworzyli Association for HPV Vaccine Injured Daughters (AHVID) żeby wesprzeć rodziny dziewcząt poszkodowanych przez szczepionki przeciw HPV.
Powiedziała: „Chcemy być silniejszym głosem, i naciskać w regionie na wzór Danii i Japonii. Chcemy zwiększyć zgłaszalność działań niepożądanych, ulepszyć wsparcie edukacyjne i większej przejrzystości i informacji, aby umożliwić rodzicom podjąć świadomą decyzję w sprawie zgody na szczepienie przeciwko wirusowi HPV. ”
Pani Ryalls powiedział również, że AHVID chce lepszych badań i warunków leczenia dziewcząt i że leczenie to obecnie „łut szczescia”, jako że zbyt mało lekarzy dostrzega oznaki POTS i innych objawów autoimmunologicznych.
„Nie jestem antyszczepionkowa” powiedziała Pani Ryall, „ale jest to duży obszar z dużą ilością pytań. Nigdy nie powiem nikomu nie potrzebujesz tego, bo to musi być osobisty wybór. Powiem, sam zbadaj temat, nie polegaj tylko na ulotce.”
Emily udało się wrócić do szkoły, aby przejść kolejnego etapu edukacji, gdzie studiuje teraz język angielski i fotografię. Ma nadzieję studiowac to ostatnie na uniwersytecie.
MHRA stwierdziła, że nie ma obaw dotyczących liczby działań niepożądanych związanych ze szczepionki przeciwko wirusowi HPV oraz że oczekiwane korzyści z „zapobiegających chorobie i śmierci na skutek zakażeń HPV przewyższają znane ryzyko”.
Agencja powiedziała: „Zdecydowana większość podejrzanych zgłoszeń efektów ubocznych szczepionki przeciw HPV dotyczą znanego ryzyka szczepienia, które jest dobrze opisane w dostępnej informacji o produkcie. Częstość objawów ubocznych, które nie są udowodnione, że są powodowane przez szczepionki może zależeć od wielu czynników. Większa liczba raportów dla szczepionki przeciwko wirusowi HPV nie musi oznaczać, że jest mniej bezpieczna niż inne szczepionki.”
„Doniesienia o POTS następujących po szczepionkach przeciw HPV, pozostają w trakcie przeglądu przez organy regulacyjne UE. POTS mogą występować naturalnie w dorastających dziewcząt i obecnie, nie ma wystarczających dowodów, aby wskazać, że szczepionka jest tego przyczyną. Trzeba poczekać na wynik przeglądu.”

Na podstawie: http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/thousands-of-teenage-girls-enduring-debilitating-illnesses-after-routine-school-cancer-vaccination-10286876.html

Znalezione na: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s