Wojna na komisje smoleńskie – kabaret w Sejmie

Najpierw Grzegorz Schetyna oświadczył, że Platforma Obywatelska musi powołać swój własny zespół parlamentarny, który będzie obnażać kłamstwa PiS wokół Smoleńska.

W odpowiedzi partia rządząca też powołała swój zespół – odkłamujący odkłamywanie Platformy.

 Polscy posłowie zaczynają powoli zaginać czasoprzestrzeń. Na samym początku, tuż po katastrofie, to Platforma miała oficjalną państwową komisję (pod kierownictwem Jerzego Millera), badającą przyczyny katastrofy z 10 kwietnia, zaś w PiS swój zespół parlamentarny — organ o wiele niższej rangi, równolegle prowadził Antoni Macierewicz.

Po wygranych wyborach role się odwróciły — i to „eksperci” Macierewicza zasiadają teraz w oficjalnej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP). Dokonano tego, balansując na granicy prawa, ponieważ większość z nich nie miała stosownych uprawnień bądź nie była związana bezpośrednio z lotnictwem.

Wobec takiego obrotu sprawy Platforma uznała więc, że powtórzy ruch PiS z 2010 roku i powoła swój własny zespół parlamentarny — ds. odkłamywania teorii na temat katastrofy smoleńskiej. Będzie on piętnował działania PiS i patrzył ekspertom Macierewicza na ręce. Pokieruje nim poseł Marcin Kierwiński, włączy się do niego również Maciej Lasek, odwołany miesiąc temu przez PiS ze stanowiska przewodniczącego PKBWL. Piastował je 4 lata — aż do nadejścia „dobrej zmiany”.

— Budujemy zespół, żeby dać świadectwo prawdzie, oddać pamięć i cześć zmarłym, tym którzy zginęli w katastrofie. Zespół ma odkłamywać fałszywą narrację, która jest prowadzona w Polsce od lat przez zespół Antoniego Macierewicza i kontynuowana dzisiaj w nieudolny sposób — ogłosił z dumą Grzegorz Schetyna.

Wojna na zespoły i komisje już na tym etapie zdaje się wystarczająco absurdalna. Ale uwaga! To nie koniec historii — PiS uznało, że nie może być gorsze i chociaż ma państwową komisję… też powołało swój zespół parlamentarny. Na jego czele stanął Jacek Świat, mąż posłanki, która zginęła w katastrofie. Zapisało się doń kilkunastu posłów PiS.

Mają poczucie zwycięstwa — na ilość organów badających sprawę Smoleńska pokonali Platformę 2 do 1. Właściwie to każda partia powinna mieć swój zespół, komisję lub podkomisję. Ostatecznie polski podatnik zniesie wszystko.

Julia Baranowska
Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s