Zmiana czasu zbyt uciążliwa? Jest apel do premier Szydło o zmianę bezsensownego zwyczaju

Zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie są w dzisiejszych czasach absolutnie pozbawione sensu i korzyści społeczno-ekonomicznych. Wręcz przeciwnie – niosą one ze sobą spore, negatywne konsekwencje – zaznaczają autorzy apelu skierowanego do premier Beaty Szydło. Czy uda się zmienić ten uciążliwy zwyczaj?

Autorzy petycji apelują do premier o zaprzestanie zmiany czasu i pozostawienie na cały rok czasu letniego.

„Dwa razy do roku zmuszeni jesteśmy do przestawienia zegarów o godzinę. Jest to bardzo niekorzystne dla gospodarki i dla samopoczucia oraz zdrowia obywateli. Przez kilka dni po zmianie czasu organizm ludzki musi się dostosowywać do nowych warunków. Wszelkie argumenty za tą praktyką upadły i nie stanowią podstawy, aby ją kontynuować” – podkreślają w apelu, który można poprzeć na platformie protestuj.pl.

Dodatkowym argumentem za wycofaniem się ze zwyczaju zmian czasu jest fakt, że coraz więcej krajów wycofuje się z tej praktyki. „Apelujemy do Premier Beaty Szydło, aby wydała rozporządzenie, które wprowadzi na zawsze czas letni” – czytamy.

Autorzy apelu – Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie KoLiber – wskazuje, że najlepszym rozwiązaniem dla Polaków byłoby pozostawienie na cały rok czasu środkowoeuropejskiego letniego. Tezę te popierają wynikami badań naukowych, które wskazują, że to rozwiązanie najkorzystniejsze dla zdrowia psychicznego i fizycznego Polaków, a jednocześnie nie rodzące konsekwencji finansowych.

Na zmianę trzeba poczekać. Stąd warto pamiętać, że w nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem należy cofnąć wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku.

MA
http://www.pch24.pl/

Zmiana czasu z letniego na zimowy jest jednym z elementów tresury społeczeństw, aby bez szemrania akceptowały najbardziej idiotyczne przepisy.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s