Die Welt: pięć rosyjskich mitów o NATO

NATO odpowiedziało Rosji, która „rozpowszechnia mity o agresji sojuszu”, i za pomocą faktów rozprawia się z przekłamaniami o swoich planach – pisze „Die Welt”, powołując się na dokument opublikowany na stronie bloku.

NATO spełniło swoją misję wraz z zakończeniem zimnej wojny. Zdaniem autorów dokumentu aktualnie na świecie jest znacznie bardziej niebezpiecznie, głównie z powodu działań Rosji. Czyli rola, jaką odgrywa sojusz na świecie, jeszcze nigdy nie była tak ważna.

Sojusz Atlantycki stara się otoczyć Rosję. Jednak sojusz uczestniczył jedynie w trzech operacjach poza terytorium państw członkowskich, podczas gdy Rosja „zwiększa potencjał militarny na swoje zachodniej granicy”, okrążając sojuszników bloku [Sic! Jeden kraj „okrąża” inne… – admin].

NATO narusza obowiązujące porozumienia z Moskwą. Autorzy dokumentu twierdzą, że w rzeczywistości jest odwrotnie, a batalionów w krajach bałtyckich i Polsce nie można rozpatrywać jako „znacznej siły”. Tymczasem tego samego nie można powiedzieć o wojskach rosyjskich w Gruzji, Ukrainie i Mołdawii. [Gdzie te wojska, zwłaszcza na Ukrainie i w Gruzji?? – admin]

Tarcza antybalistyczna jest skierowana przeciwko Rosji. NATO nie ma możliwości powstrzymania rosyjskich pocisków międzykontynentalnych, a tarcza ma wyłącznie obronny charakter [Jasne. chodzi o obronę Europy przed terrorystami z Iranu – admin]

Sojusz przygotowuje się do wojny z Rosją. Kraje NATO nie dążą do konfrontacji z Rosją, a wszelkie działania, które Moskwa ocenia jako bezpośrednie zagrożenie, np. plany dotyczące rozmieszczenia wojsk w Europie Wschodniej, są jedynie odpowiedzią na „zmiany w sferze bezpieczeństwa”, wywołane przez samą Rosję [Tego nawet nie warto komentować – admin].

NATO pozostaje otwarte na dialog z Moskwą, ale w przyszłości, biorąc pod uwagę obecną sytuację w zakresie bezpieczeństwa, „będzie koncentrować się na powstrzymywaniu i zapewnieniu ochrony”, podkreślono w dokumencie.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s