Temat szczepień w mediach 4

Wycofane szczepionki – Euvax B i Tripacel (25.07.2013) (3:52 , TVN24)
https://player.vimeo.com/video/112799688

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał w czwartek 18 lipca z obrotu Euvax B podawany noworodkom, seria UFA 12001 i Tripacel, seria C4007 AK. Powodem jest niehomogeniczność. Szczepionki były podawane dzieciom co najmniej od 11.2012 r.
– „Do GIFu zgłosiło się już kilka rodzin, które twierdzą, że stan zdrowia ich dzieci po podaniu szczepionki pogorszył się. Zresztą obawy mają już rodzice w całym kraju i nastroje, nazwijmy je antyszczepionkowe narastają. Do Stowarzyszenia STOP NOP miało się w tej sprawie zgłosić 80 osób.”
– Przemysław Cuske – Wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP: „Są to powikłania neurologiczne, atopowe zapalenia skóry, alergie skórne, alergie pokarmowe połączone z biegunką, wymiotami i najczęściej spotykane – ciężkie zapalenie oskrzeli.”
– Zapalenie u dziecka naszej rozmówczyni, która chce zachować anonimowość, miało pojawić się 12 dni po podaniu szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby z felernej serii.
– Mama: „Ma bardzo liczne alergie i całkowity brak apetytu. Przez 7 miesięcy życia przybrał na wadze jedynie 3 kilo.”

Więcej córek już nie zaszczepię – historia pani Alicji Kamińskiej (20.02.2014) (11:17 , DzieńDobryTVN)
https://player.vimeo.com/video/87553620

Pani Alicja Kamińska jest matką dwóch córek, które w wyniku szczepień doświadczyły powikłań poszczepiennych tych mniej drastycznych jak zapalenie płuc oraz tych poważnych z ciężkim powikłaniem neurologicznym włącznie. Gościem w studio jako przedstawiciel strony medycznej jest pani dr Dorota Sienkiewicz, która jest pediatrą i specjalistą rehabilitacji medycznej, która w swojej pracy jako rehabilitantka zaczęła dostrzegać coraz więcej dzieci z problemami neurologicznymi. Każda z historii takiego dziecka dotkniętego neurologicznym problemem była wiązana przez jego matkę ze szczepieniem. Pani doktor zaczęła się przyglądać temu problemowi związku choroby dziecka ze szczepieniem bliżej …

Polska bez szczepionki – Ewa Kopacz (03.11.2009) (24:12 , KropkaNadI)
https://player.vimeo.com/video/85678672

Gościem Moniki Olejnik w „*Kropce nad i*” jest minister zdrowia Ewa Kopacz, która jako jedyna minister odmówiła zakupu szczepionek na świńską grypę. Dobro swoich obywateli przedłożyła nad zarobek firm farmaceutycznych. Big Farma tak skonstruowała swoje umowy, aby nie ponosić żadnej odpowiedzialności w wyniku jakichkolwiek skutków ubocznych szczepionki, a ewentualna odpowiedzialność miałaby leżeć i ciążyć na polskim rządzie……….
Taka decyzja polskiej minister zdrowia spowodowała, że świńska grypa, jak szybko wybuchła, tak szybko wygasła…

Wycofano koreańską szczepionke na WZWB (5:32 , DzieńDobryTVN)
https://player.vimeo.com/video/65214873

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s