Niemcy w chaosie: polityka migracyjna Merkel przyczyniła się do wzrostu przestępczości

Federalna Policja Kryminalna Niemiec poinformowała, że w pierwszym półroczu 2016 roku uchodźcy z krajów afrykańskich i Bliskiego Wschodu dokonali ponad 142 tys. przestępstw, czyli średnio 780 czynów przestępczych dziennie. Wskaźnik poskoczył o 40% w porównaniu z 2015 rokiem.

Dane policji, które opublikowała 1 listopada nowojorska organizacja non-profit Gatestone Institute, uwzględniają jedynie te wykroczenia, gdzie podejrzany został zatrzymany przez stróżów prawa.

Pomimo tego, że kanclerz Angela Merkel poparła decyzję w sprawie zamknięcia szlaku bałkańskiego, którym uchodźcy z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu przedostawali się do Niemiec, osoby, które zdążyły z niego skorzystać poważnie skomplikowały sytuację kryminogenną w tym państwie. W sumie w 2015 roku do Niemiec przybyło około 890 tys. uchodźców. Większość z nich, według organizacji, to imigranci ekonomiczni, którzy w rzeczywistości nie są uchodźcami ze stref konfliktów zbrojnych.

W raporcie przytoczono opinię Freddiego Lohsa, rzecznika związku zawodowego niemieckiej policji w Hamburgu, który powiedział, że typowa wyrozumiałość funkcjonariuszy policji jest traktowana przez uchodźców jak zgoda na kontynuowanie działalności przestępczej.

— W swoich krajach przywykli do znacznie bardziej poważnych konsekwencji za wykroczenia. Nie szanują nas – wyjaśnił Lohse.

Departamenty policji w różnych częściach kraju informują o brakach personalnych, co uniemożliwia należyte pilnowanie porządku w kontekście pojawienia się w kraju uchodźców.

5 października Angela Merkel przyznała, że zamknięcie szlaku bałkańskiego poprzez Słowenię, Chorwację Serbię i Macedonię nie rozwiązało problemu napływu uchodźców do Europy.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maizière oświadczył w ubiegłym miesiącu, że środki wprowadzone przez rząd, by kontrolować napływ uchodźców okazały się skuteczne i że w 2016 roku do kraju przybyło znacznie mniej migrantów. Według stanu na 30 września wnioski o azyl złożyło 657 tys. osób.

W Berlinie i innych niemieckich miastach w 2016 roku doszło do protestów przeciwko polityce migracyjnej Merkel. Według sondaży rankingi bloku politycznego kanclerz CSU i CDU po raz pierwszy spadły poniżej 30%, czyli rekordowego wskaźnika przez wyborami parlamentarnymi.

https://pl.sputniknews.com

Nie można podchodzić do sprawy tak jednostronnie. Negatywy, do jakich należy wzrost przestępczości, należy zrównoważyć pozytywami, a więc napływem wysoko wykwalifikowanych inżynierów, lekarzy, architektów, mikrobiologów etc. oraz niewątpliwym wzbogaceniem kulturowym.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s