Pani Fotydze odjebało: porównała Rosję do Państwa Islamskiego

„Wstyd”. Europoseł skrytykował rezolucję ws. walki z rosyjską propagandą.

Autorka rezolucji ws. walki z rosyjską propagandą, polska europosłanka Anna Fotyga powinna się wstydzić za porównanie Rosji do organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie – powiedział francuski europoseł, członek grupy politycznej Europa Narodów i Wolności Jean-Luc Schaffhauser.

W przygotowanym przez Fotygę projekcie rezolucji podkreślono, że Moskwa prowadzi przeciwko UE „wrogą propagandę”, porównując walkę z nią do walki z PI.

— Z jednej strony mamy do czynienia z państwem prawa, a z drugiej – z organizacją terrorystyczną. Te dwie struktury nie mają ze sobą nic wspólnego, nie można ich porównywać! Wstyd – powiedział w rozmowie z RIA Novosti Schaffhauser.

Jego zdaniem niepokój powinna budzić nie rosyjska, a amerykańska propaganda.

— Co prawda, obecnie polityka USA zmieniła się. Mamy nadzieję, że będziemy mieć do czynienia ze społeczeństwem bardziej lub mniej otwartym i bardziej demokratycznym. Ale my w Europie walczymy nie z rosyjską propagandą, a z propagandą Stanów Zjednoczonych i, przede wszystkim, ze światem oligarchii, ze światem tych, kto chciał wojny w Iraku, Libii, Syrii, kto destabilizował sytuację łamiąc prawo międzynarodowe – dodał francuski polityk.

Według Schaffhausera rezolucja Fotygi ma charakter ideologiczny. Polityk uważa, że ten dokument „jest zbliżony do totalitarnego układu, podczas gdy prawda zaczęła wracać i nie jest akceptowana przez system i jego oficjalną doktrynę”. Jak dodał, „w takich warunkach szuka się wroga zewnętrznego, który będzie odpowiedzialny” za tę sytuację.

— W systemie totalitarnym nie może być słychać głosów, które nie zgadzają się z ogólnym kursem. Obecnie na media, które mówią to, co nie zgadza się z oficjalną propagandą, wywierana jest presja – Schaffhauser w taki sposób wyjaśnił ataki na rosyjskie mass media.

Według jego słów „absolutna neutralność nie istnieje, ale trzeba starać się mówić prawdę i przedstawiać różne punkty widzenia”.

W Dumie Państwowej projekt nazwano „rusofobiczną bzdurą”, wyrażając nadzieję, że „europosłowie będą mieli dość zdrowego rozsądku i inteligencji, by powstrzymać się przed jego przyjęciem”.

https://pl.sputniknews.com

Jaką qrwą umysłową trzeba być, żeby mieć czelność porównywać rosyjską propagandę z totalitarnymi mediami żydowskimi, które zawładnęły, tak na oko,  95% zachodniego rynku?
Mnie to się nie mieści na żadnej skali kurewstwa.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s