Michnik na skraju wytrzymałości: Nie ma pieniędzy, władza wypiła z nas krew, są masowe zwolnienia

 

Adam Michnik i Gazeta Wyborcza są na skraju wytrzymałości. Redaktor dziennika załamał się po tym jak Prawo i Sprawiedliwość przekazało publiczne pieniądze prorządowym pismom takim jak „wSieci”.

Skończył się czas gdy do Wyborczej płynęły środki zarządzane przez PO. Teraz sytuacja gazety jest koszmarna.

– Więc jak rozmawiam z moimi dziennikarzami, to mówię „albo-albo”: albo ocalimy „Gazetę” i z nią ważną instytucję demokracji polskiej i będziemy mieli w CV: „ocalili demokrację”, albo nie ocalimy, będziemy mieli wtedy w CV: „do ostatniej kropli krwi bronili demokracji” – komentuje Michnik.

Co do rzekomej niezależności, warto przypomnieć, że Gazeta Wyborcza straciła środki, które chętnie kierowała do niej Platforma Obywatelska. Teraz Prawo i Sprawiedliwość postanowiło śladem PO dać pieniądze nowym prorządowym dziennikarzom, którzy wcześniej nazywali się „niepokornymi”. W trzech kwartałach 2016 roku tygodnik „wSieci” otrzymał grubo ponad milion złotych z kieszeni podatników.

– Oni, którzy obiecywali, że zrobią w Warszawie Budapeszt, patrzą na Budapeszt, gdzie rząd Orbana zlikwidował ostatni niezależny dziennik. To dla nas przestroga. Jesteśmy na celowniku władzy – dodał redaktor naczelny „Wyborczej”.

– To nas straszliwie walnęło po kieszeni. Oni chcą nas zniszczyć metodą najprostszą: jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Władza postanowiła z nas wypić krew i dziurki nie zostawić – ubolewa Michnik.

W redakcji „Gazety Wyborczej” trwają obecnie zwolnienia grupowe.

http://pikio.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s