W Mińsku zostanie omówiona kwestia przyznania Donbasowi szczególnego statusu

Mechanizm przyznania szczególnego statusu poszczególnym rejonom obwodów donieckiego i ługańskiego znajdzie się w centrum uwagi podczas posiedzenia politycznej podgrupy kontaktowej ds. Ukrainy w Mińsku 23 listopada – poinformował dzisiaj RIA Novosti przedstawiciel ŁRL na rozmowach Rodion Mirosznik.

„Na najbliższych rozmowach w Mińsku kluczową kwestią będzie omówienie mechanizmu przyznania szczególnego statusu poszczególnym rejonom obwodu donieckiego i ługańskiego, tak zwana „formuła Steinmeiera”…
Szczególny status to zasadnicza kwestia, na której opierają się wszystkie porozumienia mińskie, bez rozwiązania kwestii jego wdrożenia i zapisania w konstytucji ruch w kierunku pokojowego zażegnania konfliktu będzie bardzo trudny” — powiedział.

Według Mirosznika przedstawiciele Kijowa próbowali wcześniej uniknąć omówienia tej kwestii, lecz na ostatnim posiedzeniu grupy kontaktowej oficjalny przedstawiciel Leonid Kuczma potwierdził gotowość omówienia „formuły Steinmeiera” 23 listopada.

„23 listopada jest planowane przeprowadzenie posiedzeń wszystkich czterech grup roboczych, które zakończą się posiedzeniem grupy kontaktowej” — dodał on. „Formuła Steinmeiera” (szef MSZ Niemiec, obecny przewodniczący OBWE Frank-Walter Steinmeier) określa mechanizm wdrożenia ustawy o szczególnym statusie poszczególnych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego — tymczasowego w dniu wyborów i stałego — po opublikowaniu raportu OBWE o wynikach wyborów.

https://pl.sputniknews.com

Naszym zdaniem „szczególny status” Noworosji może mieć tylko jedną postać: całkowite, totalne, absolutne odcięcie się od jakichkolwiek związków z Upadliną i uzyskanie statusu państwa suwerennego, ewentualnie będącego w ścisłej unii z Rosją.
Każda inna forma, np.  jakiejś autonomii dla Doniecka i Ługańska  oznaczać będzie poza wszelką wątpliwością notoryczne i bezczelne jej łamanie przez kryminalistów rządzących Upadliną.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s