Stoltenberg: Rosja powinna „rozluźnić się” i pogodzić się z rozszerzeniem NATO

Rosja powinna „pogodzić się” z rozszerzeniem NATO – powiedział sekretarz generalny sojuszu Jens Stoltenberg w trakcie swojego wystąpienia w Uniwersytecie Oksfordzkim. Materiał wideo zamieszczono na kanale NATO na Youtube.

— Działania NATO mają obronny i proporcjonalny charakter. Nie chcemy nowej zimnej wojny, nie szukamy konfrontacji z Rosją – zapewnił Stoltenberg.

[Że po takich słowach tego skurwysyna i psychopaty nie poraził grom z jasnego nieba, może być dla antyklerykałów dowodem na nieistnienie Boga – admin.]

Wzmocnienie NATO w Europie Wschodniej wyjaśnił on politykę „silnego powstrzymywania” Rosji, by „zapobiec wojnie”. Jak dodał, sojusz jest otwarty na dialog polityczny w Moskwą. Ponadto Stoltenberg poradził rosyjskim władzom, by „pogodziły się” z rozszerzeniem bloku.

— Nie mogę zrozumieć, dlaczego Rosja uważa za prowokację rozszerzenie NATO poprzez pojawienie się nowych sojuszników w Europie Wschodniej i Środkowej – powiedział Stoltenberg. Według jego słów to nie sojusz rozszerza się na wschód, ale „Polska, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry złożyły wioski o członkostwo”.

– Rosja powinna rozluźnić się i zaakceptować to, że jej sąsiedzi sami wybierają swoją drogę – dodał. Moskwa uważa, że polityka NATO przekształca kraje Europy Wschodniej w przyczółek sojuszu, a stosunki z tymi państwami są sprowadzane do wymiaru militarnego.

[A może ten pojeb pogodzi się z faktem, że Rosja nie jest już krajem jelcynowskiej smuty, wzmacnia swoje siły i ogranicza bezczelność NATO? – admin]

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s