W 2017 roku turyści z Wielkiej Brytanii wznowią podróże na Krym

Krym wznawia kontakty turystyczne z Wielką Brytanią, pierwsze trzy zorganizowane grupy turystów odwiedzą półwysep w przyszłym roku – poinformował agencję RIA Novosti szef komitetu ds. rekreacji i turystyki krymskiego parlamentu Aleksiej Czerniak.

Według niego krymscy operatorzy turystyczni po raz pierwszy po przyłączeniu półwyspu do Rosji wzięli udział w corocznych międzynarodowych targach turystycznych World Travel Market w Londynie, gdzie osiągnięto odpowiednie porozumienia.

„W tej chwili na 2017 roku rezerwację zrobiły trzy grupy, co można rzec jest przełomem w kierunku zachodniej turystyki na Krym, na razie niestety objętej sankcjami” — powiedział Czerniak, podkreślając, że obywatele Wielkiej Brytanii są gotowi wrócić do krymskich kurortów bez względu na sankcje i trudności geopolityczne.

Dodał on, że interesuje ich przede wszystkim turystyka wojskowo-historyczna, w tym wojna krymska. Poza tym według niego krymska delegacja podczas wizyty w Londynie przeprowadziła spotkania z naukowcami z jednego z brytyjskich uniwersytetów, zainteresowanymi przeprowadzeniem sympozjów naukowych w regionie krymskim.

„Projekt badania krymskiej spuścizny historycznej w przekroju historii wojskowej ma potrwać kilka lat i przyciągnie historyków, archeologów, uczelnie i studentów” — podkreślił Czerniak.

https://pl.sputniknews.com

Znaczy się brytyjscy organizatorzy turystyki olewają żenujące porykiwania rządu ukraińskiego odnośnie przynależności Krymu, a więc dołączyli do wielu innych rozsądnych zachodnich biznesów.
Polskojęzycznych polityków, niemal jak jeden mąż walczących o „powrót Krymu” do Upadliny, chyba szlag trafi – co słuszne było by i sprawiedliwe.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s