Kto finansuje akcje protestacyjne przeciwko Trumpowi?

Akcje protestacyjne przeciwko prezydentowi elektowi USA Donaldrowi Trumpowi, które w ostatnich dniach odbywają się w szeregu dużych amerykańskich miast, finansuje organizacja Progress Unity Fund, zarejestrowana jako fundacja charytatywna – podał wczoraj portal informacyjny Daily Caller.


Progress Unity Fund to organizacja, której dochody nie podlegają opodatkowaniu, jest zarejestrowana na tych samych zasadach co Czerwony Krzyż. Oficjalna misja organizacji polega na „zapewnieniu postępowej alternatywy dla mainstreamowej działalności charytatywnej”. [Jest niemal pewne, iż organizację finansuje Soros – admin]

Według danych periodyku fundacja udziela wsparcia finansowego koalicji składającej się z wielu organizacji broniących praw człowieka, ANSWER (Act Now to Stop War and End Racism), której aktywiści zaczęli organizować akcje protestacyjne tuż po zwycięstwie Trumpa.

„Wyniki są szokujące, Donald Trump został wybrany na prezydenta, lecz ludzie mogą wystąpić i obalić jego fanatyczny, ekstremalnie prawicowy program działań! Koalicja ANSWER mobilizuje się w kraju w celu zorganizowania i wzięcia udziału w nadzwyczajnych działaniach” — czytamy w otwartym komunikacie ANSWER podsumowującym wyniki wyborów.

ANSWER traktuje organizację Progress Unity Fund jako „sponsora finansowego” i grupa prosi swoich zwolenników o pomoc finansową na rzecz zorganizowania kolejnych akcji protestacyjnych przeciwko Trumpowi, w tym podczas inauguracji prezydenta 20 stycznia 2017 roku — czytamy w komunikacie portalu.

Wybory prezydenckie w USA odbyły się 8 listopada. Niespodzianką dla wielu było zwycięstwo kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa. Większość sondaży, przeprowadzonych przez czołowe amerykańskie media podczas kampanii wyborczej aż do rozpoczęcia głosowania zapowiadała zwycięstwo kandydatki Partii Demokratycznej Hillary Clinton.

Kiedy podczas obliczenia głosów zwycięstwo Trumpa stało się oczywiste, Clinton zadzwoniła do niego i uznała porażkę w wyborach. Następnego dnia po głosowaniu w szeregu dużych amerykańskich miast wybuchły akcje protestacyjne, które niekiedy zamieniały się w starcia z policją.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s