„Musicie popierać plan Niemców, bo nie będziecie bezpieczni”. Bezczelne słowa niemieckiego polityka do Polaków! Groźba?

Karl-Georg Wellmann udzielił wywiadu w Deutsche Welle i powiedział, że „zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich powinno być dla Europy i Polski sygnałem do przebudzenia”.

Następnie „wydał instrukcje” Polsce jak mamy postępować i o myśleć o nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych. Czyżby zaczęły być szeroko słyszalne „krzyki przed spaleniem”?

– Wybory w USA są dla nas wszystkich, ale szczególnie też dla Polski sygnałem alarmowym (…) Na razie nikt nie wie, czego można się naprawdę spodziewać po przyszłym prezydencie, ale wypowiedzi Trumpa o polityce zagranicznej w czasie jego kampanii są alarmujące – powiedział Karl-Georg Wellmann.

Aby uwiarygodnić swoje słowa, stwierdził, że Trump ma Putina za męża stanu.

Polityk niemiecki mówił, że decydujące dla relacji transatlantyckich i bezpieczeństwa w Europie będzie, czy Trump potraktuje kwestie polityki zagranicznej i obronnej poważnie, czy też będzie kontynuował dotychczasową retorykę.

– Z tych wyborów dla Europy wynika przede wszystkim jedno: trzymać się razem jako wspólnota państw i bezpieczeństwa. Zwłaszcza zapowiedzi o wycofywaniu się USA z międzynarodowych konfliktów nie wróżą nic dobrego”.

I dodał, że należy się liczyć, z tym, że Stany Zjednoczone będą się również wycofywały z dotychczasowego zaangażowania w Europie.

Najciekawsze są słowa Wellmana skierowane bezpośrednio do Polaków

– Historia pokazała, że w ciągu ostatnich 100 lat Polska pozostawała osamotniona (…) Polacy byli sami w walce z Rosją i z hitlerowskimi Niemcami, a potem pozostawiono ich samych sobie w Jałcie i Poczdamie (…) Historyczna nauczka z tej przeszłości dla Polski jest tylko jedna: nigdy więcej w pojedynkę! Polska musi popierać niemiecki plan porządku w Europie, bo wtedy będzie bezpieczna- powiedzial.

Odniósł sie też do słów Jarosława Kaczyńskiego o priorytetowym partnerstwie z USA; Wellmann ocenił to jako „fatalną lekkomyślność”. [co akurat jest prawdą – admin]

Czyżby był to pierwszy krzyk przerażenia magnatów unijnych? Boją się, że Polska może więcej zyskać [zyskać! – admin] na współpracy z USA niż wspólnota? Czas pokaże.

– Polsko, Europa jest Twoim przeznaczeniem! – dodał na zakończenie rozmowy z DW.

http://wrealu24.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s