UE coraz bardziej bezczelna! Wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, bo obowiązujące w naszym kraju od 2004 r. procedury nagle „przestały spełniać oczekiwania”!

Kumple Tuska w Brukseli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nałożenie sankcji na nasz kraj jest niemożliwe (sprzeciw Węgier i innych państw V4). Dlatego postanowili ostro zakombinować.

Właśnie „odkryli”, że obowiązujący w naszym kraju od 2004 r. sposób zatwierdzania procedur przetargowych, do którego nikt nigdy wcześniej nie miał żadnych uwag, nagle „przestał spełniać oczekiwania”.

Stąd bezczelna decyzja o wstrzymaniu wypłaty 800 mln euro dla Polski (za listopad) i groźba wstrzymania wypłat kolejnych transz! Co za hipokryzja!

Komisja Europejska podjęła w ubiegłym tygodniu zaskakującą decyzję. Okazało się, że brukselscy kumple Donalda Tuska wstrzymali wypłatę dla Polski 800 mln euro (4 mld zł) z programu Infrastruktura i Środowisko, gdyż zauważyli, że „sposób zatwierdzania procedur związanych z przetargami nie do końca odpowiadał oczekiwaniom Komisji Europejskiej”.

Innymi słowy – Unia wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, gdyż obowiązujące w naszym kraju procedury formalne dotyczące przetargów na inwestycje infrastrukturalne współfinansowane ze środków europejskich nie były właściwie ułożone (według opinii Komisji Europejskiej). Okej. Mocny argument. Skoro Komisja Europejska zarządza procesem dzielenia i przyznawania pieniędzy, to może żądać od beneficjenta, aby proces związany z wydatkowaniem tychże środków przebiegał według schematu zaakceptowanego przez Brukselę.

Problem polega jednak na tym, że kwestionowane przez eurokratów procedury obowiązywały w naszym kraju od… 2004 roku! I nikt nigdy wcześniej nie zwrócił uwagi, że coś jest z nimi nie tak!

W kontekście powyższego powstaje pytanie – co takiego się stało, że kumple Tuska z Komisji Europejskiej dopiero teraz „odkryli”, że obowiązujący w naszym kraju od kilkunastu lat sposób zatwierdzania procedur przetargowych dotyczących inwestycji współfinansowanych ze środków UE „nie odpowiada ich oczekiwaniom”? Dlaczego nie dostrzeżono tego problemu w latach 2008-2014, kiedy naszym krajem rządził dobry znajomy eurokratów z Brukseli?

Czy przypadkiem nie chodzi tutaj o pozaproceduralne „ukaranie” obecnego rządu w Warszawie? Wszak eurokraci doskonale wiedzą, że promowany wśród lewactwa i „obrońców demokracji” pomysł nałożenia oficjalnych sankcji gospodarczych na Polskę, nie ma żadnych szans na wprowadzenie w życie (choćby przez zapowiedziane już veto Węgier w tej sprawie). Stąd jedyny sposób na bezpośrednie uderzenie w nasz kraj może przebiegać przez „wstrzymywanie” wypłat środków unijnych z byle powodów formalnych, które w poprzednich latach nie miały żadnego znaczenia.

Źródło:
UE wstrzymała wypłatę 4 mld zł dla Polski (Rp.pl)
Polska przyspiesza w funduszach UE. Ale KE wstrzymała wypłatę ponad 4 mld zł (Wyborcza.biz)

http://niewygodne.info.pl

Odpowiedzią rządu Polski powinno być natychmiastowe zaprzestania płacenia składek do budżetu unijnego.
Poza tym liczenie na jakieś „wypłaty” z obozu Polsce wrogiego jest kretynizmem. I czy w ogóle warto dla kilku miliardów złotych oddawać się w niewolę łajdakom? Czy nie więcej zaoszczędzimy, opuszczając tę organizację?
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s