USA: Mike Pence za życiem

W wywiadzie dla The Christian Post przyszły wiceprezydent USA Mike Pence oświadczył, że zamierza podjąć wysiłki na rzecz zniesienia antychrześcijańskich przepisów w amerykańskim prawie.

Pierwszym krokiem będzie cofnięcie refundacji dla Planned Parenthood, organizacji zajmującej się eksterminacją nienarodzonego życia, a także odebranie tzw. transseksualistom prawa do korzystania z damskich szatni i toalet.

Finansowanie z budżetu aborcji ma zostać wstrzymane na mocy tzw. poprawki Hyde’a, wedle której podatnik nie może być zmuszony do finansowania rzeczy niezgodnych z jego sumieniem.

W przyszłości wiceprezydent planuje również obalenie prawa Roe vs. Wade, na mocy którego aborcja jest w Stanach Zjednoczonych dostępna bez ograniczeń. To ostatnie wymaga jednak zmiany składu Sądu Najwyższego, w którym członkostwo jest dożywotnie.

Mike Pence jest znany ze swojej konserwatywnej polityki na poziomie władzy stanowej i amerykańskiego Kongresu. W 2011 roku jeszcze jako członek Izby Reprezentantów ze stanu Indiana stworzył projekt ustawy, na mocy której Planned Parenthood miało zostać pozbawione środków z budżetu federalnego. Działał również na rzecz wzmocnienia poprawki Hyde’a.

Jako gubernator Indiany przeforsował ustawę zabraniającą aborcji ze względu na płeć bądź rasę płodu, jak również zobowiązującą kobiety chcące uśmiercić swoje potomstwo do obejrzenia go na ekranie ultrasonografu.

Pence doprowadził również do uchwalenia Religious Freedom Restoration Act, dzięki któremu chrześcijańscy przedsiębiorcy nie mogą być poddani prześladowaniom, jeśli odmówią świadczenia usług niezgodnych z ich sumieniem.

W 2014 roku wprowadził na terytorium stanu zakaz refundowania przez prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe aborcji, za wyjątkiem tych będących skutkiem gwałtu.

(Na podstawie inquisitr.com opracował RS)
http://xportal.pl

Czyżby pierwszy amerykański wiceprezydent, który nie będzie przedmiotem zasłużonych kpin i dowcipów na jego temat?
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s