Ministerstwo Rodziny patronem kampanii LGBTQI

 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej patronem kampanii LGBTQI „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”

Właśnie ruszyła w szkołach kampania, na którą przeznaczono pieniądze z, oraz opatrzono patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Akcja skierowana przeciwko dyskryminacji ze względu na płeć obejmuje środowiska LGBTQI (Lesbijki, Gejów, Biseksualistów, Transseksualistów, QUEER, Interseksualistów). W polecane podczas kampanii materiały włączono filmy, jak Fucking Amal, reż. Lukas Moodysson, który opowiada o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w swojej koleżance z klasy, Elin i w bezpretensjonalny, niemalże paradokumentalny sposób ukazuje narodziny miłości, czy jak Gdyby ściany mogły mówić II, reż. Anne Heche i Jane Anderson, który opowiada o lesbijkach starających się o dziecko. „W programie przewidziane są również tzw. żywe biblioteki” – zachęcają organizatorzy.

Ważniejsi, niż normalna rodzina

Ważniejsi, niż normalna rodzina

„Dobrą zmianę” na terenie placówek szkolnych zapewnia nam realizacja podstawy programowej – zapisy skopiowane z podstawy wprowadzonej Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 maja 2014 r. dotyczące prowadzenia działań antydyskryminacyjnych przez placówkę, o których usunięcie zwracaliśmy się do nowego Ministerstwa Edukacji oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 sierpnia 2015 r. (Dz.U. 2015 poz. 1214) w sprawie wymagań wobec szkół i placówek, które zawiera oczekiwania, że „w przedszkolu są realizowane działania antydyskryminacyjne obejmujące całą społeczność przedszkola”, „w szkole lub placówce są realizowane działania antydyskryminacyjne obejmujące całą społeczność szkoły lub placówki”.

Kierowaliśmy do Ministerstwa petycję w tej sprawie:

Aktualnie wydaje się, że polityka otwartości wobec LGBTQI będzie charakteryzowała cały okres rządów Prawa i Sprawiedliwości. Po podpisaniu deklaracji przyśpieszonego działania na rzecz praw osób homoseksualnych, transseksualnych i wszelkich tożsamości płciowych na forum Rady Europejskiej, rząd po raz kolejny zaskoczył środowiska konserwatywne. Tym razem na forum ONZ wspierając instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka.

http://prawica.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s