Polski politolog: Sojusz Trumpa i Putina zagraża bezpieczeństwu Warszawy

Jeśli ktoś będzie w stanie przeczytać kretyńskie brednie Piotra Burasa bez ciśnięcia wulgarnymi przekleństwami, zasługuje na miano „Człowieka bez nerwów”.
Admin

Ewentualny sojusz nowego prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina podważy same fundamenty polsko-amerykańskich stosunków, powiedział w wywiadzie dla Deutschlandradio dyrektor warszawskiego biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych Piotr Buras.

Przede wszystkim obawia się on zerwania planów rozmieszczenia w Polsce amerykańskiego kontyngentu wojskowego. Według niego jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

[Jasne. Odsuwanie niebezpieczeństwa wybuchu wojny to zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju zwanego Polską. By się dupek wstydził takie rzeczy mówić, nawet jeśli mu kazano – admin]

Po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Polska może stracić swoich ważnych sojuszników, powiedział w wywiadzie dla Deutschlandradio dyrektor warszawskiego biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych Piotr Buras.

Z jednej strony Warszawa czuje pewną ideologiczną bliskość do nacjonalistycznego populizmu Trumpa, zaznaczył politolog. Z drugiej — szacunek przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych do swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina i jego „oziębły” stosunek wobec NATO wpływa na życiowo ważne interesy Polski.

Biorąc pod uwagę rozbieżności polskiego rządu z Brukselą oraz innymi ważnymi partnerami w UE, a także brexit w Wielkiej Brytanii, Warszawa może stracić wszystkich sojuszników, mówi Buras.

[Warszawa NIGDY nie miała żadnych sojuszników na Zachodzie, dupku – admin]

Słowiańska twarz Piotra Burasa

Słowiańska twarz Piotra Burasa, politologa.

„Wierzę, że dla wszystkich krajów w Europie i na świecie, to [zwycięstwo Trumpa] jest dużym zaskoczeniem i dość poważnym zagrożeniem — powiedział politolog. Według niego głównym zagrożeniem jest „nieprzewidywalność” kandydata Republikanów. „I to dotyczy podstaw polskiej polityki zagranicznej. Przez to rozumiem przyszłość NATO, stosunki z Rosją, i wiele więcej. Wszystko to jest teraz pod dużym znakiem zapytania. A już tylko jedna z tych kwestii jest bardzo poważnym problemem” — wyjaśnił Buras.

Pozytywną reakcję polskich władz na zwycięstwo Trumpa politolog tłumaczy „poczuciem złośliwej satysfakcji”. Według niego polskie władze były zachwycone, gdy amerykański wyborca pokazał politycznemu establishmentowi, czyli znienawidzonym w kręgach polskiej partii Prawo i Sprawiedliwość lewicowym liberałom, „środkowy palec”. Taka reakcja była spowodowana głównie wewnątrzpolitycznymi i ideologicznymi przyczynami, uważa politolog. Przy tym aspekty polityki zagranicznej nie zostały wzięte pod uwagę.

W rzeczywistości zaś Trump stanowi wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, uważa Buras. Dla Warszawy są teraz ważne dwie rzeczy, wyjaśnia. Po pierwsze, zachowanie jednolitego frontu przeciwko Rosji. Przy tym Stany Zjednoczone odgrywają kluczową rolę w realizacji antyrosyjskiej polityki sankcyjnej. Amerykańskie środki karne są szczególnie ważne — w tym także dla Unii Europejskiej — ponieważ najbardziej dotkliwie uderzają w Moskwę, przekonuje Buras.

[Kolejny złamaniec, dla którego „jednolity front przeciwko Rosji” i „polityka sankcyjna” są ważniejsze, niż interesy Polski. Dupek nie zauważył, jak bardzo Polska jest już osamotniona w swej psychopatycznej nienawiści do Rosji – admin]

Bez nich Europa nie będzie w stanie prowadzić tej samej polityki w stosunkach z Kremlem, co i teraz. Trump zaś może uchylić sankcje, ostrzega politolog. Po drugie, dla Warszawy jest ważne, aby NATO kontynuowało strategię zastraszania Rosji, kontynuuje Buras:

„Wierzę, że w tej chwili zagrożone są dwa główne punkty polityki bezpieczeństwa i rosyjskiej polityki Polski: polityka sankcji i strategia zastraszania Rosji. Przynajmniej istnieją poważne wątpliwości co do tego, że Donald Trump będzie kontynuować tę politykę”.

[Polityka „zastraszania Rosji” na ogół kończy się dużą, śmierdzącą kupą w kalesonach straszących pojebów- admin]

Ponadto analityk obawia się, że Putin i Trump zawrą niejaką transakcję, która udaremni amerykańskie plany rozmieszczenia w Polsce amerykańskiego kontyngentu.

„Jak i we wszystkim, co jest związane z Trumpem, nie można być co do tego pewnym. Nie wiadomo, w jakim stopniu będą realizowane jego przedwyborcze oświadczenia i obietnice. My w Polsce oczywiście mamy wielką nadzieję, że amerykańska brygada zostanie przerzucona do Polski. Jest to podstawa obecnych polsko-amerykańskich stosunków”- podkreślił politolog.

[Co do Trumpa istotnie nie jesteśmy pewni, za to pewność mamy wobec Burasa: głupi, tępy wuj bez napletka – admin]

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s