Rząd Grecji: To Rosja gasi bezprawie i terror na świecie

Rosja prowadzi przyjazną politykę wobec Grecji. Grecja odpowiada jej tym samym i nie zamierza z czyjegokolwiek rozkazu prowadzić „zimnej wojny” przeciwko Rosji – oświadczył w rozmowie z Ria Novosti specjalny doradca premiera Grecji odpowiedzialny za kwestię współpracy z Rosją Dimitrios Velanis.

Kwestia relacji grecko-rosyjskich była celem wizyty amerykańskiego prezydenta USA Baracka Obamy w Antenach. „Jeśli ktoś myśli, że Grecji można czegoś zakazać, to znajduje się w dużym błędzie. To zupełny absurd. Żadnej presji, żadnego zakazu nie było i nie będzie. Niechaj każdy wyraża swój stosunek do Rosji. To ich sprawa” — powiedział Velanis.

Co się tyczy Grecji — kontynuuje Velanis — to grecki rząd kieruje się w relacjach z Moskwą dwustronnymi porozumieniami i przyjaznymi stosunkami.

„Nasuwa się pytanie: jak postrzegamy dzisiaj rolę Rosji? Powiedzmy otwarcie: Rosja nie zaszkodziła swoją polityką żadnemu państwu, żadnemu narodowi, absolutnie nikomu. Wręcz przeciwnie. Uważamy, że Rosja pomagała i pomaga wielu narodom w regionie. Uważamy, że obecność Rosji w Syrii wstrzymała szerzącą się dżumę terroru w obszernym regionie. Życie pokazało, że to właśnie nieobecność Rosji w dokonujących się na świecie zdarzeniach sprzyja rozpasaniu bezprawia i terroru, jak miało to miejsce w Libii, w Iraku i w innych krajach regionu” — powiedział Velanis.

Doradca premiera Grecji określił politykę wobec Rosji jako niedorzeczną. „Właśnie z Rosją będziemy pracować. Nikt nam nie zabroni utrzymywania stosunków z Rosją. Wierzymy pokojowej polityce zagranicznej Rosji. Jesteśmy wdzięczni (prezydentowi Rosji Władimirowi) Putinowi za prowadzoną przezeń przyjazną politykę wobec Grecji” — powiedział Velanis.

„Grecja nigdy nie dołączy do gry w zimną wojnę przeciwko Rosji” — zauważył Velanis.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s