Dziewczynka zebrała 100 tys. złotych na operację chorej mamy. Urzędnicy chcą odebrać jej zasiłki.

9-letnia Asia zorganizowała kiermasz, a zebrane pieniądze miały pokryć koszt leczenia jej chorej matki. Dzięki ludziom dobrej woli zebrano pokaźną sumę – 101 tysięcy złotych. Niestety dotychczas z tej kwoty skorzystali głównie urzędnicy…

„Mam na imię Asia, zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi.” Oto treść ogłoszenia które umieściła dziewczynka. Ten apel spotkał się z wielkim odzewem. W ciągu zaledwie 4 godzin zebrano 101 tysięcy złotych.

Na przeszkodzie Asi najpierw stanęli nieco mniej życzliwi sąsiedzi, którzy zgłosili rzekomo nielegalną zbiórkę do Urzędu Skarbowego.

Zebraną kwotę pani Anna (mama Asi) chciała przelać na konto fundacji Votum z Wrocławia, której jest podopieczną. Tu napotkała kolejną przeszkodę.

– Poinformowano mnie, że nie mogę przelać tych 101 tys. zł ze zbiórki Asi, ponieważ najpierw trzeba uregulować ewentualny podatek. Trzeba wiedzieć, z jakiego tytułu i w jakiej kwocie go zapłacić. Gdyby te pieniądze zostały przelane na konto fundacji Votum, później fundacja Votum nie mogłaby zapłacić podatku. Po prostu jej statut na to nie pozwala. Miałabym gigantyczny problem – tłumaczy pani Anna.

Dlatego kobieta zdecydowała się dowiedzieć, jaki podatek musi zapłacić, ale do dziś nie dostała odpowiedzi.Poinformowała o tym także pracownika socjalnego. Tymczasem czekała ją przykra niespodzianka:

– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu 8 listopada przysłał pani Annie zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego uchylającego przyznane jej zasiłki. Pani Anna przeżyła szok – informuje Polsat News. Sprawa została poruszona na łamach programu „Interwencja”.

– To nie są pieniądze, które pani Ania może sobie zwyczajnie wziąć i pójść na imprezę, bo mniej więcej tak wygląda interpretacja urzędników – przyznaje Justyna Lachor-Adamska, prawniczka pomagająca pani Annie.

Sprawa w toku.

Źródło: niezlomni.com
BS
http://prostozmostu.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s