I co z tym NATO? Kraje bałtyckie boją się, że nie będzie miał ich kto bronić

Polityka Waszyngtonu wobec krajów bałtyckich może radykalnie się zmienić po przejęciu władzy w USA przez nową administrację.

Łotwa i Litwa obawiają się, że plan rozmieszczenia batalionów NATO na ich terytoriach może zostać zrewidowany – pisze rosyjski dziennik „Izwiestija”.

Dojdzie do tego, jeśli – zdaniem łotewskich parlamentarzystów – prezydent elekt USA Donald Trump zrealizuje swoje obietnice przedwyborcze dotyczące ograniczenia wydatków na obronę krajów europejskich. Wówczas obecność natowskich batalionów w Polsce i w krajach bałtyckich znajdzie się pod znakiem zapytania.

Kraje należące do sojuszu zdecydowały się na rozmieszczenie w 2017 roku czterech międzynarodowych batalionów na terytorium Litwy, Łotwy, Estonii i Polski. Amerykanie odpowiadają za formowanie sił natowskich w Polsce. Tymczasem Moskwa wyraziła zaniepokojenie planami dyslokacji wojsk sojuszu w pobliżu swoich granic.

https://pl.sputniknews.com

Kraje bałtyckie się boją, że nie będzie miał kto ich bronić?
To trzeba było pomyśleć zawczasu, czy dysponując takim „potencjałem militarnym”, warto było robić sobie wroga z najbliższego sąsiada, a wsparcia szukać na drugim końcu świata.
Cieszy, że w konkurencji „kretynizm polityczny” Polska nie jest osamotniona.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s