Fałszywa ambasada USA w Ghanie zamknięta. Działała przez 10 lat, oszuści zadbali o detale

• W stolicy Ghany, Akrze, przez 10 lat działała fałszywa ambasada USA
• Ghańskie i tureckie gangi przekupiły lokalne władze
• Średni koszt podrobionego dokumentu to 6 tys. dol, czyli ok. 25 tys. złotych
• Zamknięto ją w tym roku, po wspólnej operacji USA i Ghany

W tym budynku mieściła się fikcyjna ambasada USA w Ghanie (Departament Stanu USA)

W Ghanie zlikwidowano fikcyjną ambasadę USA. „Placówka” działała w stolicy kraju, Akrze, przez 10 lat. Miejsce zamknięto dopiero w tym roku. Prowadzili ją członkowie zorganizowanych grup przestępczych z Ghany i Turcji oraz prawnik z Ghany, specjalizujący się w prawie imigracyjnym oraz prawie karnym. Informacje o zamknięciu fałszywej ambasady przekazał amerykański Departament Stanu.

Pomysł na biznes był w sumie dość prosty: trzeba było przekupić lokalne władze. Potem wszystko poszło jak z płatka. Ustalono godziny pracy – w poniedziałki, wtorki i piątki od 7:30 do 12. Zadbano o szczegóły, dlatego przed budynkiem zawisła amerykańska flaga, a na ścianie pojawiło się zdjęcie prezydenta USA Baracka Obamy. Pojawiły się również tabliczki informujące o tym, że jest to amerykańska placówka dyplomatyczna.

Dodatkowo, „ambasada” zadbała o reklamę, pojawiły się ulotki i billboardy m.in. w Togo i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Pracowników udawali Turcy, którzy biegle władali językiem angielskim i duńskim.

Klientom z Afryki oferowano wizy, a także fałszywe dokumenty np. świadectwa urodzenia, czy zaświadczenia o ukończeniu szkół. Średni koszt takiego dokumentu to 6 tys. dol., czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 25 tysięcy.

Fałszywą ambasadę zamknięto latem tego roku, po wspólnej operacji przeprowadzonej przez USA i Ghanę. Okazało się, że prowadzili ją członkowie zorganizowanych grup przestępczych z Ghany i Turcji oraz prawnik z Ghany specjalizujący się w prawie imigracyjnym oraz prawie karnym. Według Departamentu Stanu placówka działała przez 10 lat, bo przestępcy skorumpowali lokalnych urzędników.

Znaleziono 150 paszportów z 10 krajów, prawdziwe i sfałszowane wizy do USA, a także do strefy Schengen, Indii i Afryki oraz fałszywe dokumenty tożsamości.

Departament Stanu podał, że w Akrze działała również fałszywa ambasada Holandii.

http://wiadomosci.wp.pl

Na dobrą sprawę większość (wszystkie?) placówki dyplomatyczne III RP są fałszywe, jako że nie są niczym innym, niż słabo zamaskowanymi placówkami Izraela.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s