Rosyjskie MO potwierdza: szpital wojskowy w Aleppo ostrzelany przez terrorystów

Terroryści z tzw. syryjskiej opozycji ostrzelali rosyjski szpital wojskowy w Aleppo. Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał major Igor Konaszenkow potwierdził, że w wyniku ostrzału rosyjskiego mobilnego szpitala wojskowego zginęła rosyjska lekarka wojskowa, dwóch lekarzy zostało rannych.

[Od razu widać, że chodzi o umiarkowaną opozycję. Nieumiarkowana zabiłaby cały personel i wysadziła szpital w powietrze.  – admin]

— Dziś między 12:21 a 12:30, podczas przyjmowania lokalnych mieszkańców miasteczko medyczne mobilnego szpitala Ministerstwa Obrony w Aleppo zostało ostrzelane z artylerii przez terrorystów. W wyniku bezpośredniego uderzenia pocisku w izbę przyjęć szpitala zginęła rosyjska lekarka wojskowa. Dwóch pracowników medycznych zostało ciężko rannych. Ucierpieli także lokalni mieszkańcy, którzy przyszli na wizytę do lekarzy — oświadczył Konaszenkow.

Dodał, że skoro obecnie wszyscy terroryści z an-Nusry są, jak twierdzą „zachodni koledzy”, zablokowani przez syryjską armię w południowej części wschodniego Aleppo, to nie są oni w stanie nanosić tak dokładnych uderzeń.

— Nie mamy wątpliwości, że ostrzał został przeprowadzony przez terrorystów z „opozycji” — podkreślił Konanszenkow.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s