WP: Syryjska opozycja może zacieśnić współpracę z Al-Kaidą

Umiarkowana syryjska opozycja rozważa możliwość zacieśnienia współpracy z Al-Kaidą i innymi organizacjami terrorystycznymi – pisze gazeta „The Washington Post”, powołując się na własne źródła w amerykańskiej administracji i w opozycji.

Według gazety przeciwnicy Baszara al-Asada boją się, że Ameryka wycofa dla nich swoje poparcie. – Trzy lata po tym, jak CIA rozpoczęła tajne dostawy broni rebeliantom walczącym z al-Asadem po klęsce na polach bitew i z powodu obaw, że (prezydent elekt) Donald Trump odmówi im pomocy, dziesiątki tysięcy opozycjonistów rozważa inne warianty – pisze „The Washington Post”.

„Wśród różnych opcji, jak informują amerykańscy urzędnicy, eksperci regionalni i sami rebelianci rozpatrują zacieśnienie sojusz z lepiej uzbrojoną Al-Kaidą i innymi ugrupowaniami terrorystycznymi”, twierdzi gazeta. Chodzi też o uzyskanie dostępu do „potężniejszej broni z sunnickich państw arabskich Zatoki Perskiej”.

Ponadto mówi się „o zastosowaniu bardziej tradycyjnej taktyki, m.in. ataków snajperów na syryjskich i rosyjskich żołnierzy”.

Wcześniej MSZ Rosji wielokrotnie oświadczało, że USA nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań dotyczących rozgraniczenia umiarkowanej opozycji od grup terrorystycznych w Syrii. [Może dlatego, że takie rozgraniczenie jest czystą fikcją? – admin]

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s