Merkel o sprawie gwałtu i zabójstwa Marii Ladenburger

Kanclerz Niemiec skomentowała sprawę gwałtu i morderstwa Marii Ladenburger w poniedziałkowym wywiadzie dla „Tagesthemen” telewizji ARD.


– To tragiczne wydarzenie, które musi zostać wyjaśnione i trzeba mówić o tym otwarcie – powiedziała Merkel. – To morderstwo jest straszne, a moje myśli są z rodzicami ofiary. Jeżeli okaże się, że był to ten afgański uchodźca, to należy go absolutnie potępić, tak jak w przypadku każdego innego morderstwa, i nazwać przestępstwo po imieniu [no nie… naprawdę? dla mnie bomba! – admin].

– Podkreślam jednak, że potępienie nie może dotyczyć całej grupy, tak jak w innych przypadkach nie przenosimy pojedynczego czynu na całą grupę.

Niemiecka policja aresztowała przed paroma dniami 17-letniego afgańskiego uchodźcę, oskarżając go o gwałt i morderstwo na Marii Ladenburger, studentce medycyny. Ojcem 20-letniej ofiary jest dr Clemens Ladenburger – asystent Dyrektora Generalnego Służby Prawnej Komisji Europejskiej.

Jej ciało znaleziono 16 października w Dreisam. Według policji wracała ona rowerem z imprezy studenckiej, kiedy została zgwałcona, zabita i wrzucona do rzeki przez nieznaną osobę. Od momentu aresztowania, podejrzany odmawia udzielenia wyjaśnień.

W międzyczasie ujawniono, że Maria w wolnym od nauki czasie udzielała się charytatywnie w obozie dla uchodźców. W czasie jej pogrzebu, rodzice aby uhonorować jej działalność mieli zbierać też datki na pomoc dla uchodźców. [Skundlenie sięgnęło szczytu… rodzice w ten sposób nasrali na pamięć własnej córki… – admin]

http://www.dzienniknarodowy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s