ZNOWU ŁAPÓWECZKI…

ZNOWU ŁAPÓWECZKI
Od 1-go stycznia 2004 r. taksówkarze muszą mieć zainstalowane kasy fiskalne! Za przejazdy taksówką nie nalicza się podatku VAT. Po co więc kasy? Ktoś z władców wziął łapówkę i przepchnął ustawę nakazującą montaż kas fiskalnych w taksówkach, mimo, że rozliczenia z fiskusem i tak nie będą odbywały się w oparciu o wydruk kas. Równie dobrze można by na-kazać montaż rogów jelenia, a co to szkodzi? Jest firma co produkuje kasy, wysłała swoich lobbystów (ludzi dających łapówki) do władców, by ci w zamian za łapówkę pomogli im sprzedać kasy fiskalne. Łapówka została przyjęta, ustawa uchwalona i fajno jest! (…)

NOWA I NASTĘPNA ŁAPÓWKA
To biopaliwa! Gdzie podniesie kołderkę smród korupcji. Ustawa uchwalona wcześniej miała tyle mankamentów, że prezydent jej nie podpisał. Największym mankamentem tamtej usta-wy, był brak możliwości wyboru paliwa przez klienta. Faktycznie zaś największym manka-mentem nie podpisanej ustawy, był brak załącznika, czyli odpowiednio wysokiej łapówki. (…) Nie ma wątpliwości, że od zaraz, produkcję biokomponentów może rozpocząć wyłącznie zachodni producent. Oni mają nadmiar rzepaku i linie technologiczne zdolne do natychmia-stowej produkcji Nie ma wątpliwości, że łapówkę za ustawę dali owi producenci. (…)
Stanisław K.

NOWA REFORMA SŁUŻBY ZDROWIA
Narodowy Fundusz Zdrowia to niechciany bękart równie niechcianych Kas Chorych. Likwi-dacja Kas Chorych to nic innego jak pozbawienie dożywotnich synekur pieszczochów konku-rencji politycznej. Po ostatnich wyborach synekury były zajęte, nie było czym dzielić! Istnie-jące prawo zapewniało nieusuwalność pieszczochów konkurencji. Zlikwidowano więc kasy razem z pieszczochami! Stworzono taki sam twór pod inną nazwą i innym zarządem! Teraz już właściwi ludzie zarządzają funduszami służby zdrowia. (…) W podziale łupów uczestniczą wszyscy bez wyjątku, ustalone są tylko proporcje udziałów wg wkładu pracy i ryzyka wykry-cia hop sztosu. Wykształciła się Polska Norma Polityczna, gdzie pospolity złodziej pełni rzą-dowe funkcje. W naszym kraju złodziej polityk to norma! Uczciwość to ewenement! (…)
Anna Kozłowska

PRAWO CZYLI BEZPRAWIE
Artykuły o prawie, nie wiedzieć czemu, są zawsze śmiertelnie poważne. A nasze praw, to przecież kabaret prawa. Bez wątpienia uchwalili je ludzie o skołatanych głowach, lub też w pijackim szale! (…)W przeszłości, obowiązywało prawo wymienne, oko za oko, ząb za ząb. Handel też w owym czasie był wymienny. Postęp cywilizacyjny sprawił, że ze sprawiedliwo-ści wymiennej, przeszliśmy na sprawiedliwość kupną. Kłopot w tym, że w wymiarze naszej sprawiedliwości, panuje już nawet nie wolny rynek, a cenowa anarchia! Nie może tak dalej być! Za umorzenie takiego samego przestępstwa, żądane są różne ceny! To anarchia! Tak dalej być nie może! Wymiar sprawiedliwości traci zaufanie klientów. Zdarzają się przypadki, w cale nie jednostkowe, że za pomyślne rozstrzygnięcie, pobierane są opłaty od dwóch stron procesu jednocześnie! Biednym, niezamożnym przestępcom, coraz trudniej zaspokoić wilczy apetyt walorowców. (…)
Jan Pluszkiewicz.

„SZLACHETNI OBROŃCY”
Już w poprzednich wyborach znaleźli się szlachetni „obrońcy’ emerytów i rencistów. W tym celu powołali organizacje o nazwie Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Jej szefami zosta-li, młodzi silni i zdrowi, bynajmniej nie emeryci czy renciści. Oni obiecywali, ze będą wal-czyć o szczęście emerytów i rencistów, ze wszystkich sił i bez wytchnienia! Póki co, za „obronę” pobierają całkiem niezłe pensje parlamentarzystów 10 a nawet 12 tysięcy miesięcz-nie, no i ciągle walczą, tyle że nie o emerytów, tylko z emerytami i rencistami. „Nasi” wo-jownicy wchodzą w skład SLD, na dziś działając wspólnie i porozumieniu zatwierdzili bu-dżet, w którym nie przewidziano podwyżek w 2004 roku. Zatwierdzili również projekt wery-fikacji rent. „Nasi” szlachetni obrońcy, godzą się na odebranie rent swoim podopiecznym. Fajna mi obrona! (….)
Witold L.

TAK CZY NIE DLA KARY ŚMIERCI
Są zbrodnie za które kara mniejsza niż śmierć sprawcy nie jest karą! Mordy stały się częścią subkultury. Stały się czymś „normalnym i naturalnym”!! Nie ma żadnych racjonalnych po-wodów by morderców utrzymywać przy życiu! Żadnych!! Morderca powinien umierać długo i cierpieć co najmniej tak jak jego ofiara! Dla zbrodni nie może być pobłażania. Nie do przy-jęcia jest sytuacja, w której społeczeństwo wbrew swojej woli łoży na utrzymanie morderców. Wśród łożących na to utrzymanie są rodziny ofiar morderców. To paranoiczna sytuacja bym łożył na utrzymanie mordercy mojego dziecka czy rodzica! A tak jest! To się w głowie nie mieści! Wymierzane kary są obelgą dla pamięci i szacunku dla ofiar. Za zbrodnie morderstwa nie może być innej kary niż śmierć! Samo jej wykonanie powinno budzić przerażenie! Są i inne odrażające przestępstwa! Nie od dziś wiadomo, że pedofilia to choroba, w praktyce nie do wyleczenia. Ojciec gwałcący kilkuletnie dziecko, łotr gwałcący bywa że niemowlę!! Co stoi na przeszkodzie by obligatoryjnie kastrować pedofilów? Co jest przeszkodą? Pedofil, któremu udowodniono przestępstwo, musi być z mocy prawa wykastrowany!! (…) Jeżeli Eu-ropa jest tak bardzo humanitarna, to niech zabiera sobie zbrodniarzy i ich utrzymuje. W na-szym kraju my jesteśmy panami i my stanowimy prawa tej ziemi. (…)
Jan Pluszkiewicz

ODSZEDŁ TERROR – NIECH ŻYJE TERROR!
(…) Stworzona demokracja stosuje odpowiedzialność zbiorową! Niepochlebne wypowiedzi powodują wrogość władzy, nawet wobec pracodawcy zatrudniającego takiego jegomościa. Dla własnego spokoju pracodawca pozbywa się takiego pracownika! To nie koniec ciągu zda-rzeń. Przyjaciele, znajomi przestają rozpoznawać wczorajszego kolegę!! Nie chcą narazić się władzy, z dnia na dzień krnąbrny typ staje się pariasem. Nikt nie chce utrzymywać z nim kontaktów towarzyskich, by fakt ten nie doszedł do uszu władzy. Zbiorowa odpowiedzialność to nic innego jak wyrzucenie niewygodnego poza nawias społeczności, poza nawias życia! To jest dopiero terror! Socjalizm takich metod nie stosował! Robotnik, który głośno wyrzekał na system był chętnie słuchany, miał przyjaciół i zwolenników właśnie z tego powodu! Jeżeli tracił pracę, to nie miał kłopotów ze znalezieniem innej! Rodzina nie odczuwała jego nielo-jalności wobec władzy. Dziś jest inaczej. Niby można mówić, tylko najlepiej i najbezpieczniej jest dobrze mówić o władzy. (…) Naszym podstawowym problemem jest, czy wystarczy nam na chleb i margarynę, czy jutro będziemy pracowali, czy szef zapłaci nam za wykonaną pra-cę! Dla nas bożkiem jest szef! Od niego zależy nasze życie. On ustala i wyznacza nam rytm dnia! On decyduje jak długo mamy pracować, za ile, kiedy zapłaci i czy w ogóle zapłaci! Po-skarżyć się nie mamy komu. Dla nas wszystko jest władza, demokracja zepchnęła nas, na dno ludzkiego upodlenia. W tej demokracji jesteśmy przedmiotem, nigdy podmiotem! W niej od-najdujemy się jak niewolnicy, bez żadnych ludzkich praw! Pieniądz stał się Bogiem, pospo-lity cham przeistoczył się w naszego pana i władcę! (…)
St. Kot

DOBROCZYŃCY
(…) Władcy ulitowali się nad dolą obywateli i ustanowili najniższe zarobki na poziomie 150 euro netto! Władza dba o swoje dzieci otacza ich miłością i opieką! Co rusz okrada ich z kil-kuset złotych, w zamian dając kilkanaście! Jest dużo lepiej niż było o czym już władza wie, tylko durny naród tego nie rozumie. Matkom samotnie wychowującym dzieci, odebrali po-moc z funduszu alimentacyjnego. Dla dobra dzieci matki nie będą dostawać 500 zł tylko max 170 zł. A po co im 500 zł? Jak już za 10 góra 15 lat będzie dobrze? Po jaką cholerę aż tyle nażartych bachorów? Już dawno medycyna stwierdziła, że otyłość prowadzi do zawałów. Dziecko biedaka nie powinno być grubsze niż czterdziesty numer nici! Portfele obywateli są tak wydrenowane, że prócz przegródek nie ma w nich nic! Zupełnie nic! Płatności, powinno-ści, naliczane są w oparciu o dochody tych co je ustanawiają. Jak się zarabia 12 tys. mie-sięcznie, to żadne opłaty typu światło, mieszkanie, gaz itp. nie są straszne ani wysokie. Są w sam raz! Ceny towarów i usług są przyjazne. Po co cokolwiek zmieniać? (…)
Anna Kozłowska

PODWYŻKI
Co dzień media uprzejmie nas informują o nowych podwyżkach towarów i usług. Za każdym razem uzasadnienie podwyżek to ceny w Unii Europejskiej. W UE obywatele zarabiają co najmniej 1500 euro u nas co najwyżej 250 euro! Jako naród nie możemy wytrzymać zbrodni-czych eksperymentów kolejnych rządów! Nie jesteśmy wstanie ponosić opłat obliczonych w oparciu o zarobki obywateli UE, zarabiając sześć i więcej razy mniej! Niemożliwe jest prze-życie w takim kraju! Na początek wzrost cen benzyny, to wzrost cen wszystkiego co jest transportowane! A co nie jest? Światło, gaz, to kwestia dni. Opłaty za telefony, za internet to również dni. Od maja materiały budowlane podrożeją co najmniej o 15%. Podatek VAT zo-stał podniesiony z 7% do 22%. W krajach Unii podatek wynosi 7% i mniej! Skutki rządowe-go idiotyzmu, to kilkaset tysięcy ludzi straci pracę, produkcja materiałów budowlanych prze-stanie w naszym kraju istnieć. Co dalej rządowi idioci? Co dalej? Rząd ma we krwi zakodo-wany serwilizm, jest gotów wleźć władzom Unii… wy wiecie gdzie, a ja nie powiem! Kiedyś towarzyszom z ZSRR z lubością lizali dolne policzki, teraz zasmakowały im policzki UE, też dolne! Wszystko ma być przystosowane do wymogów UE! (…)
Jan Pluszkiewicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s