Prowokacja w Przemyślu

W związku z opublikowaniem przez stronę ukraińską filmu nagranego z ukraińskiego Domu Narodowego na którym słychać okrzyk „Śmierć Ukraińcom” podczas przemarszu uczestników Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich w dniu 10.12.2016 roku oświadczamy, że w naszej ocenie jest to działanie o charakterze prowokacyjnym.

W naszej ocenie nie jest przypadkowe miejsce dokonania nagrania, wiele wątpliwości budzi samo nagranie. Skoro nie słychać na nagraniu co krzyczą uczestnicy Marszu, to jakim cudem słychać tak wyraźnie głos jednej osoby?

W związku z tym jako organizatorzy Marszu składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Oświadczamy też, że jest to kolejny już w ostatnich miesiącach atak medialny szkalujący dobre imię miasta, przemyskich patriotów, Prezydenta Miasta Przemyśla, Samorządu i innych instytucji zaangażowanych w kultywowanie pamięci o polskich bohaterach oraz naszej historii przeprowadzony przez władze Związku Ukraińców w Polsce.

Mając świadomość charakteru Marszu całe przedsięwzięcie odbyło się bardzo spokojnie i bez żadnych incydentów. Wznoszone hasła miały charakter pokojowy i upamiętniające poległych podczas walk w 1918 roku. Podjęliśmy także wszelkie środki bezpieczeństwa. Na końcu uroczystości minutą ciszy uczciliśmy poległych w walkach Polaków i Ukraińców.

Organizatorzy Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich
fot. Nowiny24
http://mysl-polska.pl

Nie wiemy, czy to była prowokacja, czy nie. Wiemy natomiast, że gdyby w Polsce częściej występowały przejawy zasłużonej nienawiści do chachłacko-chazarskich bandytów ze wschodu, nie mogliby się oni tak bezczelnie i arogancko panoszyć w naszym kraju, jak to czynią przy rozlicznych okazjach.
Ale cóż. Jak się świniom pozwala, to w salonie nasrają.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s