Obama obiecał odpowiedzieć Rosji na „ingerencję” w wybory

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że Waszyngton podejmie działania przeciwko Rosji w związku z „ingerencją” w proces wyborów.

„Myślę, że niewątpliwie powinniśmy podjąć działania, kiedy rząd jakiegokolwiek obcego kraju stara się wpłynąć na obiektywność naszych wyborów i my podejmiemy działania” — powiedział Obama w wywiadzie dla radia NPR.

Według niego Stany Zjednoczone odpowiedzą „w tym czasie i w tym miejscu, które wybiorą”.

„Coś z tego będzie można przekazać opinii publicznej, a coś nie. Pan Putin jest doskonale zorientowany co do moich uczuć na ten temat, ponieważ bezpośrednio rozmawiałem z nim o tym” — podkreślił Obama.

W październiku przedstawiciele służb wywiadowczych USA oświadczyli, że za atakami cybernetycznymi na systemy wyborcze kraju stali rosyjscy hakerzy. Później CIA przez media oskarżyła Moskwę o włamanie się do serwerów Partii Demokratycznej, aby pomóc Republikaninowi Donaldowi Trumpowi zostać prezydentem.

Jednocześnie FBI nie zgadza się z tymi wnioskami. Później Biały Dom przyznał, że w dzień wyborów nie odnotowano żadnej zwiększonej aktywności hakerów. Kongres zażądał od służb specjalnych ujawnienia wyników śledztwa, jednak tego nie zrobiono.

Sam prezydent elekt USA Donald Trump nazwał oświadczenia na temat ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w celu jego wsparcia za „śmieszne”.

https://pl.sputniknews.com

O ingerencji rosyjskich hackerów w wyniki wyborów w USA dowiedzieliśmy się dopiero wtedy, gdy stało się jasne, że Hillary Clinton je przegrała.
Żałosne.
A i tak połowa ludzi w to uwierzy.

Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s