Sawczenko nie uważa szefów DRL i ŁRL za terrorystów

Deputowana Rady Najwyższej Nadieżda Sawczenko, wcześniej skazana w Rosji w sprawie o zabójstwo dziennikarzy w Donbasie i ułaskawiona dekretem prezydenta Rosji, powiedziała, że w przeciwieństwie do ukraińskich władz nie uważa przywódców proklamowanych w trybie jednostronnym DRL i ŁRL Aleksandra Zacharczenki i Igora Płotnickiego za terrorystów.

„Dla mnie Zacharczenko i Płotnicki nie są terrorystami. Musimy otworzyć regulamin wojskowy, zasady prowadzenia wojny i przeczytać, co to takiego terroryzm. Nie, oni nie są terrorystami. Istnieje dobrze zdefiniowany zestaw pojęć, co jest uważane za terroryzm. Jest tam część separatystów i część kolaborantów. Istnieje część okupowanej społeczności” — powiedziała Sawczenko na antenie stacji telewizyjnej „Espresso.TV”.

Według niej Kijów musi zdecydować, czy mowa jest o operacji antyterrorystycznej, czy o wojnie w Donbasie, a wtedy będzie łatwiej z określeniem liderów DRL i ŁRL.

W ukraińskiej polityce wybuchł skandal ze względu na to, że Sawczenko 7 grudnia odwiedziła stolicę Białorusi, gdzie spotkała się z szefami DRL i ŁRL. Później ona oświadczyła, że na spotkaniu w Mińsku zobaczyła nie wrogów, a ludzi, z którymi trzeba prowadzić negocjacje. Wielu deputowanych Rady skrytykowało Sawczenkę za spotkanie z powstańcami.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s