Macierewicz: albo Kaczyński, albo Rosja

Minister obrony udzielił “Gazecie Polskiej” wywiadu, w którym odniósł się do wypowiedzi Władimira Putina o katastrofie smoleńskiej podczas jego dorocznej konferencji prasowej.

– Rządzący Rosją zachowują się tak, jakby chcieli zmusić opinię światową do wyboru: albo Kaczyński jest winny, albo my. Wiecie, że kłamiemy, i wiecie, co to oznacza. I właśnie takich musicie zaakceptować — powiedział dziennikarzom “GP” Antoni Macierewicz.

Dodał, że Władimir Putin powiedział w obecności dziennikarzy z całego świata, że na pilotów wywierano presję, ponieważ wiedział, że “w obliczu tak bezprzykładnego kłamstwa Polsce zabraknie sił i determinacji, by mu się skutecznie przeciwstawić na arenie międzynarodowej”.

Prawda jest jednak taka, że Antoni Macierewicz przez sześć lat nie zrobił nic, by podważyć oficjalną wersję, jaka pojawiła się w raporcie komisji Jerzego Millera. A wynika z niej, że piloci znajdowali się pod presją “niektórych pasażerów”, że mieli świadomość fatalnych warunków pogodowych i mimo to w krytycznym momencie (100 metrów czyli tzw. wysokość decyzji) nie odeszli na drugi krąg.

Że do ostatniej chwili z decyzją o lądowaniu na lotnisku zapasowym czekali na pozwolenie dysponenta lotu czyli Kancelarii Prezydenta.

Antoni Macierewicz do tej pory twierdził, że ma dowody na to, że czarne skrzynki były sfałszowane — nie przedstawił na to również żadnego dowodu.

Na dorocznej konferencji prasowej Władimir Putin stwierdził, że przebieg zdarzeń w kabinie pilotów prezydenckiego Tupolewa wyglądał następująco: „Człowiek, który wszedł do kabiny żądał, by lądować. Pilot odpowiedział: Nie mogę. Nie można lądować. Człowiek z otoczenia prezydenta, ten który wszedł do kabiny, powiedział: Nie mogę zameldować tego szefowi. Rób, co chcesz, ale ląduj”.

Póki co zapis z czarnych skrzynek potwierdza to, że piloci wahali się, czy lądować, czy wybrać lotnisko zapasowe.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s