Zacharowa przygotowuje się do „niespodzianki” od Obamy

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa wyraziła obawy w związku z prawdopodobnymi działaniami administracji prezydenta USA Baracka Obamy w ciągu ostatnich 9 dni jego prezydentury.

– Nowa administracja USA przystąpi do wypełniania pełnomocnictw po zaprzysiężeniu prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, która odbędzie się 20 stycznia. Codziennie czytam wiadomości z Waszyngtonu: nowe sankcje przeciwko Rosji, dostawa PPZR (przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy — red.) syryjskim mordercom, kompletnie bezsensowne, lecz szkodliwe działania na wszystkich kierunkach polityki zagranicznej. Bóg stworzył świat w ciągu siedmiu dni. Administracja Obamy ma o dwa dni więcej, aby go zniszczyć — napisała Zacharowa na swojej stronie w Facebooku.

W poniedziałek Departament Finansów USA na podstawie aktu Magnickiego wprowadził sankcje przeciwko pięciu obywatelom Rosji, włącznie z przewodniczącym Komitetu Śledczego Rosji Aleksandrem Bastrykinem. W opublikowanym komunikacie prasowym resortu czytamy, że na liście znajdują się także Andriej Ługowoj, Dmitrij Kowtun, Stanisław Gordijewski i Giennadij Płaksin.

Jak oznajmił wczoraj rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, nowe sankcje USA przeciwko Rosji to dodatkowe kroki w kierunku własnoręcznej degradacji stosunków dwustronnych.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s