Bliski koniec Rosji?

Zapowiadają bliski koniec Rosji i złamanie jej potęgi. Coś w tym musi być, bo robią to od 25 lat. I co wtedy będzie z naszą miesięczną wypłatą od Putina? Jak zarobimy na ruski kawior, walonki i Stoliczną?
Admin

#                   #                   #

Ministerstwo Obrony Polski zapowiada rychły koniec „dominacji Rosji w Europie” 

Rozmieszczenie wojsk USA i NATO w Polsce kończy etap rosyjskiej dominacji w Europie – powiedział polski minister obrony Antoni Macierewicz [wciąż nie objęty Narodowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego, nad czym po chrześcijańsku ubolewamy – admin]

Amerykańscy żołnierze przybyli do Polski w ramach operacji Atlantic Resolve. Spędzą tu dziewięć miesięcy. Zmiana ma się odbyć w taki sposób, by między rotacjami nie było przerw, a w regionie cały czas były obecne amerykańskie siły.

– Jałta się skończyła – zapewnił Macierewicz w polskiej telewizji. – Można powiedzieć, że ustalenia, które uwarunkowały istnienie państwa polskiego od decyzji sowieckiej, które sprawiły, że lata po roku 1989 musieliśmy się zastanawiać, czy Rosjanie nie postawią weta wobec tego, czy innego działania. To się skończyło – dodał.

Jego zdaniem prezydent elekt USA Donald Trump i wybrani przez niego politycy „znają Rosję i wiedzą, ze jest zagrożeniem dla pokoju europejskiego i światowego”, dlatego w najbliższym czasie nie należy oczekiwać zmian w relacjach między Stanami Zjednoczonymi a Federacją Rosyjską.

Macierewicz odniósł się też do komentarzy napływających z Moskwy, w których podkreśla się, że Rosja nikomu nie zagraża, w tym Polsce, a rozmieszczenie brygady pancernej w Europie Wschodniej jest prowokacją.

— Słowa te wyrażają obawy, strach, jak i wielkie rozczarowanie, że kończy się etap dominacji najpierw sowieckiej, potem rosyjskiej nad Europą Środkową, zwłaszcza nad kluczem do Europy, jakim jest Polska. Nasi sojusznicy amerykańscy to świetnie wiedzą, dlatego to w Polsce będzie dowództwo brygady pancernej i sił NATO-wskich – powiedział szef MON.

Wcześniej rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział m.in., że Rosja w przybyciu do Polski amerykańskich wojsk „dostrzega zagrożenie, a także działanie zagrażające rosyjskim interesom i rosyjskiemu bezpieczeństwu”.

Z kolei zdaniem byłego ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa prawdopodobnie amerykańska polityka zagraniczna za prezydentury Donalda Trumpa będzie trochę inna niż zapowiadano. Jak dodał, Amerykanie „patrzą na ręce” swoim urzędnikom w kwestii zobowiązań, dlatego nie powinno dojść do wycofania amerykańskich wojsk z Polski.

Były ambasador powiedział też, że jego kraj może stać się elementem przetargowym w relacjach między Moskwą a Waszyngtonem.

https://pl.sputniknews.com

#                   #                   #

Mocarstwo Ukraina również ma coś głupiego do powiedzenia…

Deputowany Rady: Wierzę, że ukraińscy żołnierze zorganizują defiladę na Placu Czerwonym

Deputowany do Rady Najwyższej z ramienia Frontu Ludowego Andrij Teteruk oznajmił, że według niego ukraińska armia jeszcze zorganizuje defiladę na Placu Czerwonym.

„Nasi Ukraińcy są silnymi wojownikami. Szczerze uważam, że jeszcze zorganizujemy defiladę na Placu Czerwonym” — powiedział Teteruk na antenie 112 Ukraina.

Wcześniej deputowany Rady Najwyższej Serhij Paszynski oznajmił, że Ukraina wyprzedziła Rosję w produkcji broni rakietowej.

https://pl.sputniknews.com

No cóż, w porównaniu z p. Teterukiem, nawet minister Macierewicz jawi się jako całkiem rozsądny człowiek.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s