Zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów nielegalny?

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) uznał za nielegalny zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów (ustawa Dimy Jakowlewa). Decyzję opublikowano na stronie organu sądownictwa międzynarodowego.

Według ETPC zakaz narusza art. 14 (zakaz dyskryminacji) i 8 (prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego) Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

Sąd zdecydował o wypłaceniu każdej parze rodziców adopcyjnych, która złożyła pozew, odszkodowania w wysokości 3 tys. euro oraz pokrycie kosztów do 600 dolarów. Pozew złożono w imieniu 45 obywateli Stanów Zjednoczonych i 27 rosyjskich dzieci. Wskazano w nim, że formalności zaczęto dokonywać w latach 2010-2012, a władze Rosji wydały oficjalne zgody zanim ustawa weszła w życie.

Od 1 stycznia 2013 roku w Rosji obowiązuje tzw. ustawa Dimy Jakowlewa, zabraniająca adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych.

https://pl.sputniknews.com

Nie wiem, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka ma zamiar wyegzekwować swój wyrok. Nie wiemy też dlaczego jakieś fikcyjne „prawa człowieka” mają być ważniejsze od prawa dziecka do posiadania matki i ojca.

Przecież wiemy, skąd się wziął omawiany zakaz: z faktu, iż w USA dwóch zboczeńców może zawrzeć „małżeństwo” i adoptować dzieci. Dziecko takie wychowuje się w nienormalnych warunkach i będzie psychicznie okaleczone na całe życie. Jakby tego było mało – odnotowuje się zbyt wiele przypadków wykorzystywania seksualnego adoptowanych dzieci przez dwu „tatusiów”.

A w ogóle to prawo do posiadania dzieci nie jest żadnym prawem, zwłaszcza zaś „prawem człowieka”. Nie jest nim bardziej, niż np. prawo do posiadania uzdolnień muzycznych albo prawo do bycia bogatym. Dostajemy to, co daje nam natura i los, a właściwie Bóg.

Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s