Polska: 500+ masakruje lichwiarzy

Jak donosi portal NaTemat.pl, rządowy program 500+ wywołał trzęsienie ziemi na rynku usług lichwiarskich. W kłopotach znalazła się firma Marka S.A. udzielająca głównie krótkoterminowych i wysoko oprocentowanych pożyczek gotówkowych biedniejszej części społeczeństwa.

Już w listopadzie firma przewidywała nadchodzące kłopoty. W comiesięcznym raporcie dotyczącym m.in. zmian w otoczeniu rynkowym firmy znalazł się zapis – „W raportowanym miesiącu utrzymuje się spadek zgłoszeń na nowe pożyczki od nowych klientów. Spółka ma nadzieję, że w dłuższej perspektywie są to zdarzenia przejściowe wynikające z dodatkowych rządowych transferów socjalnych, które pojawiły się w wielodzietnych gospodarstwach domowych”.

Obecnie Marka S.A. złożyła wniosek o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego, które będzie próbą uratowania firmy przed bankructwem.

Lichwiarze znani jako Marka S.A., którzy do tej pory szczycili się nawet siedmiomilionowym rocznym zyskiem uzyskiwanym ze swojej antyspołecznej działalności, załamują ręce.

Podobne „problemy” ma też lider branży, firma Provident. Rządowy program sprawił, że firmy tego sortu utraciły swoich najlepszych „klientów”, którymi do tej pory były wielodzietne rodziny, zapożyczające się na niewielkie kwoty związane z nieprzewidzianymi wydatkami.

(Na podst. natemat.pl, markasa.pl oprac. BWP)
http://xportal.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s