Simonian: Departament Stanu USA odciąłby nam dopływ powietrza

Redaktor naczelna RT Margarita Simonian powiedziała w rozmowie z Ria Novosti, że nie dziwi ją blokada anglojęzycznej wersji RT na Facebooku wprowadzona przez administrację serwisu społecznościowego po otrzymaniu skargi od jednego z działów Radia Swoboda.

„Nie jestem zdziwiona. Departament Stanu odciąłby nam dostęp powietrza, gdyby tylko mógł to zrobić” — powiedziała Simonian.

Sieć społecznościowa zablokowała możliwość publikacji na swoim koncie na Facebooku wpisów z linkami, ilustracjami i nagraniami wideo po translacji konferencji prasowej Baracka Obamy. W czasie translacji do administracji Facebooka wpłynęła skarga, w której finansowane przez amerykański Departament Stanu Radio Swoboda oskarża RT o naruszenie praw autorskich.

Przedstawiciele rosyjskiego kanału przekazali, że RT nie dopuściło się żadnych naruszeń, i że RT miało prawo prowadzić translację z imprezy.

Simonian powiedziała, że kanał zwracał się już do administracji Facebooka z żądaniem zniesienia blokady, ale nie dało to żadnych rezultatów. „W dalszym ciągu będziemy domagać się zniesienia blokady” — dodała Simonian.

Przedstawiciele RT poinformowali wcześniej, że Facebook ograniczył możliwość publikowania wpisów z linkami, ilustracjami i nagraniami wideo na anglojęzycznym koncie kanału do momentu zakończenia uroczystości inauguracji prezydenta elekta Donalda Trumpa. Teraz strona nie odświeża się tak jak należy.

Jeśli dziennikarze nie zdołają w najbliższym czasie znieść blokady, kanał nie będzie mógł prowadzić na Facebooku transmisji wideo z uroczystości inauguracji. Rosyjski Związek Dziennikarzy zauważył, że tym sposobem serwis społecznościowy daje de facto przewagę innym mediom.

https://pl.sputniknews.com

Teoretycznie tzw. Fundacja Adenauera jest organizacją „pozarządową”. Nic to, że czerpie 90% swych funduszy od rządu niemieckiego.
Teoretycznie Facebook jest firmą prywatną i może sobie stosować kryteria, jakie się jej szefom akurat podobają…
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s