Roshen zamyka produkcję w Rosji

Korporacja cukiernicza Roshen, której właścicielem jest prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji fabryki cukierniczej w Lipiecku – głosi komunikat firmy.

„Taka decyzja została podjęta z przyczyn polityczno-gospodarczych. Pełne wstrzymanie (produkcji — red.) i konserwacja zaplanowane są na kwiecień 2017 roku.

Jak informowano wcześniej, areszt majątku lipieckiej fabryki cukierniczej, nałożony przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w związku ze wszczęciem postępowania karnego, sprawił, że sprzedaż fabryki jest niemożliwa — podkreślono w korporacji.

W Roshen dodano również, że od 2013 roku wysokość produkcji w lipieckiej fabryce zmniejszyła się trzykrotnie. Firma tłumaczy to gwałtowną redukcją asortymentu po wprowadzeniu przez Rospotriebnadzor zakazu eksportu produkcji Roshen na terytorium Rosji.

„Wszystko to na tle spadku ogólnego poziomu siły nabywczej doprowadziło do znaczącego obniżenia wielkości produkcji. W związku ze spadkiem produkcji w fabryce konsekwentnie trwała masowa redukcja personelu. Pozostali pracownicy (około 700 osób) zostali już poinformowani o planowanym zawieszeniu działalności fabryki. Konieczne oświadczenie ws. masowych zwolnień już znajduje się w Centrum Zatrudnienia w Lipiecku” — głosi komunikat.

W firmie podkreślono także, że w latach 2014-2016 korporacja Roshen otrzymała i wyprowadziła na Ukrainę ponad 72 mln dywidend z zysku lipieckich aktywów.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s