Imigranci chcieli nadużyć gościnności. Czesi bezlitośnie się rozliczyli.

Czesi pokazali, że się nie patyczkują, a ich serdeczność nie jest bezgraniczna. Nasi południowi sąsiedzi złapali się na tym, że imigranci próbowali ich wykorzystać. Ani myśleli o łagodnej karze.


Historia ta nie miałaby miejsca, gdyby nie akcja ruchu społecznego Generation 21 Endowment. Ten postanowił wyciągnąć rękę do chrześcijańskich imigrantów z Iraku. Władze Republiki Czeskiej zgodziły się na współpracę i do kraju sprowadzono najbardziej potrzebujących z Irakijczyków.

Ci z automatu otrzymali azyl i zakwaterowanie w Czechach. Organizacja Generation 21 Endowment zadowolona wynikiem akcji już myślała o niesieniu pomocy kolejnym uchodźcom. Plany te szybko odrzucono, gdy okazało się, że uchodźcy w rzeczywistości woleli bogatsze Niemcy, niż Czechy.

Już po przyjeździe do Pragi imigranci zamiast z wdzięcznością, wyszli do Czechów z niezadowoleniem. Narzekanie na warunki nie trwało długo. Po krótkim pobycie wybrali się w drogę do Niemiec. Uchodźcy planowali dostać się do niemieckiego Essen. Ich próby spełzły na niczym.

Już w przygranicznej strefie zatrzymała ich policja i odesłała do Pragi. Tam czekali na nich: rzecznik Generation 21 Endowment, Martin Frydl i Milan Chovanec, szef czeskiego MSW. Obaj panowie byli bardzo niezadowoleni z działania migrantów.

– Przez odmowę azylu i porzucenie lokum, które im zaoferowaliśmy, zaczęli działać na własny rachunek – stwierdził rzecznik.

Z kolei Chovanec już poinformował, że wobec imigrantów zastosowana zostanie kara. Dość bolesna, gdyż ci zostaną pozbawieni możliwości wyjazdu do Niemiec, o którym tak marzyli. W ciągu tygodnia wszyscy Irakijczycy trafią z powrotem do Iraku. Ostatnim, co zafundują im Czesi, będzie deportacja.

pt
http://pikio.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s